У яких продуктах міститься хороший (корисний ) холестерин?

Холестерин — жироподібна речовина, життєво необхідна людині — входить до складу оболонок ( мембран) всіх клітин організму. Багато холестерину в нервовій тканині, з нього утворюється ряд гормонів. Близько 80 % холестерину виробляється самим організмом, інші 20 % надходять з їжею.

Лікарі розрізняють «поганий » і «хороший» холестерин.

«Поганий» холестерин — це холестерин низької щільності. Він міститься в їжі в готовому вигляді.

«Хороший» холестерин — холестерин високої щільності. «Хороший» холестерин забирає з стінок артерій «поганий» і відводить його для знищення в печінку. «Хороший» холестерин не міститься в готовому вигляді в їжі, він виробляється в організмі під впливом систематичних помірних фізичних тренувань.

У яких продуктах міститься хороший (корисний ) холестерин?

Продукти, що містять «хороший холестерин »:

— Риба, особливо жирна, наприклад тунець або скумбрія. Тому хоча б два рази на тиждень потрібно з’їдати по 100г морської риби. Це допоможе підтримувати кров в розрідженому стані і не дозволить утворюватися тромбам, ризик виникнення яких дуже високий при підвищеному рівні холестерину в крові.

— Рослинні масла. Перевагу віддавайте оливковій, соєвому, льняному маслу, а також маслу з кунжутного насіння. Але ні в якому разі не смажте на олії, а додавайте його в готові страви.

— Горіхи та насіння (крім жирних кешью або солоних). Корисно з’їдати по 30 г горішків п’ять разів на тиждень, причому в лікувальних цілях можна використовувати не тільки лісові та волоські горіхи , а й мигдаль, кедрові горішки, бразильські, кеш’ю, фісташки. Відмінно підвищують рівень корисного холестерину насіння соняшнику, кунжуту і льону.

30 г горіхів це ( приблизно):

7 волоських горіхів,
22 зернятка мигдалю,
18 штук кешью,
47 фісташок,
8 бразильських горіхів.

— Овочі і фрукти ( крім картоплі). Яблука та інші фрукти, що містять пектин, який допомагає виводити надлишки холестерину з кровоносних судин. Пектинів багато в цитрусових, буряках, кавунових кірках.

— Фруктові соки корисні для виведення надлишку холестерину з організму — апельсиновий, ананасовий і грейпфрутовий (особливо з додаванням соку лимона), а також яблучний. Корисні будуть також ягідні соки.

— Бобові — горох, квасоля, сочевиця, соєві продукти;

— Крупи, будь-які каші, хліб, переважно з висівками і з борошна грубого помелу;

— М’ясо худе — яловичина, курчата, індичка;

— Нежирні молочні продукти — молоко, кефір, ряжанка, йогурт 1 — 2 %.

— Зелений чай, він вбиває двох зайців — допомагає підвищити рівень «хорошого» холестерину в крові і зменшує показники «поганого»

Автор: Гнатюк У рубриці: Дієтологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *