“Украла” Скорочено – Борис Грінченко

грінченко скорочено читати Скорочено твори

“Украла” скорочено читати оповідання Бориса Грінченка варто, щоб згадати головні події твору, сповненого авторським гуманізмом, в основі якого лежить віра в людину, в її здатність до милосердя.

Борис Грінченко “Украла” аудіокнига слухати

“Украла” Грінченко скорочено

Події відбуваються у школі. Коли вчитель зайшов до класу, то зрозумів, що щось трапилося. Школярі оточили його стали навперебій про щось сердито розказувати. Всі діти стояли і лише одна дівчинка Олександра, дочка сiльського писарчука-п’янички, сиділа.

“…низько похнюпивши голову i втупивши очi у свiй стiл. Їï бiляве, все у веснянках, обличчя було бiле, як крейда. Вона вхопилася руками за стiл, мов боялася, що ïï тягтимуть кудись силомiць.”

Діти розповіли вчителю, що Олександра украла в однієї з учениць Пріськи шматок хліба.

Ця новина здивувала вчителя, в школі ще такого не було, і на Олександру вiн такого подумати не міг. Вона була боязкою — мабуть, боялася батька-п’яниці.

Вчитель почав розпитувати Олександру, чи правда це, а вона сиділа, як кам’яна. Учитель зрозумiв, що Прiська казала правду.

Пріська почала розповідати, що вона вже й раніше потроху крала в неї хліб, і всі учні почали вимагати вигнати Олександру зі школи.

Учитель сказав, що потрібно дізнатися – чому дівчинка так вчинила. І вчителю вдалося довідатися від дівчини, яка гірко плакала, що це вона вкрала хліб.

Вона заридала ще дужче. У великiй класовiй хатi стояли шiстдесят школярiв мовчки, не ворушачись, а серед ïх, припавши головою до столу, гiрко плакала маленька бiлява дiвчинка.

Трохи заспокоïвшись, зібравшись з духом дівчина сказала:

— Я ïсти хотiла. У нас… у нас… нема чого ïсти… Батько нiчого… не приносять з волостi… усе пропивають… Ми ïмо су…су…сухарi вже другий тиждень.

украла скорочено грінченкоI бiльше вона нiчого не могла сказати за слiзьми. Учитель взяв заплакану дівчинку за руку i, сказавши ïй кiлька ласкавих слiв, повiв у свою хату, щоб вона там заспокоïлася. Як повернувся вiн у клас, то з десяток рук простяглося до його, i в кожнiй руцi була якась ïжа.

— Нате! дайте ïй! хай попоïсть!

Учитель глянув на дiтей. Хлопцi були зпантеличені, дiвчата деякi плакали. Вiн забрав усе, що дiти йому дали, i понiс Олександрi. Але вона нiчого не хотiла ïсти i все плакала.

Після цього ніхто не згадував Олександрі того випадку. Однокласниці люблять її, часто пригощають чимось, але вона рідко щось бере. Цього року здасть всі екзамени і вийде зі школи розумною і правдивою дівчиною.

Оцініть статтю
Додати коментар