Володимир Даль біографія

Володимир Даль біографія скорочено письменника, лікаря, лексикографа, твореця «Тлумачного словника живої великоросійської мови».

Володимир Даль біографія

Володимир Іванович Даль народився у селищі Луганський завод (нині — Луганськ) 10 листопада 1801. Його сім’я була високоосвіченою. Батько був лікарем, лінгвістом, а мати — піаністкою, знала кілька мов, цікавилася літературою. Володимир отримав прекрасну домашню освіту. У дитинстві прив’язався душею до рідного краю, пізніше навіть узяв собі псевдонім Козак Луганський.

Освіту отримав в Петербурзькому Морському кадетському корпусі. Закінчивши його в 1819 році, відправився служити на флот. Але після кількох років вирішив обрати інший шлях — почав вивчати медицину в Дерптському університеті (зараз — Тартусский університет).

У 1828-1829 році бере участь у російсько-турецькій війні. Даль бере участь у боях, допомагає пораненим, оперує в умовах польових госпіталів. Відзначений нагородами, починає працювати у військово-сухопутному госпіталі Петербурга в якості ординатора. Даль стає відомим лікарем. За час своєї медичної практики, в тому числі військової, Даль написав кілька статей, нарисів .

Потім Даль всерйоз зайнявся літературою. У 1832 році були опубліковані його «Російські казки. П’ят перший ». Він заводить знайомства і дружбу з відомими письменниками та поетами: Гоголем, Пушкіним, Криловим, Жуковським та іншими. Разом з Пушкіним Даль подорожує по Росії. Даль був присутній при смерть Пушкіна, лікував його після дуелі. dovidka.biz.ua

Загалом Володимир Даль написав більше ста нарисів, в яких розповідав про російське життя, яке він добре знав. Також Даль склав підручники «Ботаніка», «Зоологія», а в 1838 році став членом Петербурзької академії наук.
Але найзначнішою та об’ємної роботою Даля залишається «Тлумачний словник», що містить приблизно 200 000 слів. Будучи добре знайомим з багатьма професіями, ремеслами, прикметами і приказками, Даль всі знання помістив в «Тлумачний словник живої великоросійської мови».

З 1849 по 1859 Даль проживав в Нижньому Новгороді, де служив управителем удільної контори, після переїхав до Москви. За цей час надрукував безліч статей, робіт. Перший том «Тлумачного словника» вийшов в 1861. А через рік були опубліковані «Прислів’я російського народу».

Помер Даль 22 вересня (4 жовтня) 1872 в Москві

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *