Як навчити дитину рахувати до 100?

Як навчити дитину рахувати до 100?

Нерідко навчитися рахувати до 100 виходить не відразу. Необхідно пояснювати, що таке десятки і як вони утворюються. Показуйте: десять і один, десять і два, двадцять і один і так далі. Дітям старшого віку можна пояснювати, як формуються десятки: два і дцять, три і дцять, і так до 90. Навчитися рахувати до 100 дитина зможе, коли зрозуміє принципи числового складу і з’єднання.

Можна використовувати такі методи, щоб навчити дитину рахувати:

Пальчиковий метод, при застосуванні якого пальці використовуються в якості лічильного матеріалу. Цей метод легкий, він розвиває моторику пальців, однак у дитини можуть з’явитися проблеми при переході на усний рахунок, так як кожна цифра в уявленні буде прив’язана тільки до конкретного пальця.

Використання рахункового матеріалу. Найкраще брати спеціалізовані набори, наочні і яскраві.

Книги для дітей, розвиваючі вміння рахувати.

Освітній портал. Сучасним дітям, які обожнюють ігри на телефоні та планшеті, допоможе навчитися рахувати портал https://vchy.com.ua

Можна використовувати вправи та розмальовки «З’єднай по точках».

«Назви сусідів числа». На початку дитині буде важко виконувати це завдання, але згодом ця вправа навчить дитину збільшувати і зменшувати число на один.

«Вимовляємо числа по черзі». Суть вправи: рахуючи до ста, вимовляєте числа по черзі з дитиною. Поясніть дитині, що потрібно вимовляти число, яке йде слідом за названим. Можна підключити в гру ще кілька людей, щоб гра стала більш захоплюючою.

Тренуйте зворотний рахунок, звертаючи особливу увагу на назву чисел в прямому і зворотному порядку з переходом через кругле число.

Тренуйте написання чисел. Звертайте увагу на те, щоб дитина писала і «читала» число зліва направо. Діти часто роблять помилки в розпізнаванні чисел, наприклад, замість числа 21 говорять 12. Письмова нумерація, як і усна, пов’язана з розрядністю чисел, нагадуйте дитині, що першими пишуться десяти, потім — одиниці. Особливу увагу зверніть на написання круглих чисел, при якому на місці одиниць (їх немає в даному числі) пишеться 0. Якщо цей момент упустити, ви можете зіткнутися з тим, що дитина буде писати число 45 як 405.

Звісно дорослим непросто пояснити дитині правила рахунку до 100, але використовуючи різні методи зробити це не важко.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Поради мамам

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *