Яка різниця між магістром і спеціалістом

Після нововведень в систему вищої освіти виникла деяка плутанина . Навіть роботодавці з побоюванням ставляться до записів у дипломі «бакалавр» і «магістр», вже якось звичніше «дипломований спеціаліст», а ті, хто рідко стикається з цими поняттями, різниці взагалі не бачать. Хоча, насправді, вона існує.

Різниця між магістром та спеціалістом:

  • Магістр — це ступінь, який може отримати як бакалавр, так і дипломований фахівець.
  • Магістр покликаний займатися науковою діяльністю, а дипломований спеціаліст — практичною.
  • Щоб стати спеціалістом потрібно відучитися у ВУЗі 5-6 років, навчання магістра відбувається на базі вищої освіти, і триває два роки.

Визначення магістр та спеціаліст

У перекладі з латині магістр позначає «наставник, учитель». У Середньовіччі, наприклад, таке звання присвоювалося тільки людині, що володіє знаннями з семи наук, які вважалися в той час основними. Тобто, магістр повинен володіти воістину енциклопедичними знаннями. Раніше було тільки два наукових звання: доктор наук і магістр. Це звання було дуже цінне, магістри мали право завідувати кафедрою і отримували академічні срібні знаки. Після розпаду СРСР деякі звання і ступені були переглянуті і відновлені. Це відноситься до магістрів. Якщо визначити деяку градацію, то магістр — це ступінь між бакалавром і кандидатом наук. Магістр має займатися науковою діяльністю.

Дипломований спеціаліст — це радянське явище, що визначає людину, яка отримала вищу освіту. На сьогоднішній день диплом спеціаліста отримують випускники ВНЗ — практики. На території Євросоюзу такого кваліфікаційного ступеня не існує. У зв’язку з переходом на європейський тип навчання, українська система вищої освіти планує відмовитися від присвоєння звання «спеціаліст».

Особливості навчання магістра та спеціаліста

Дипломованим спеціалістом стають після 5-6-річного навчання у ВУЗі. Після цього на руки видається диплом про присвоєну кваліфікацію, наприклад, агроном або інженер. Людина може відразу приступити до роботи за фахом в якості практика або ж продовжити навчання для отримання наступного звання — магістра.

Ступінь магістра може отримати як бакалавр, так і фахівець. Навчання триває два роки і на руки видається диплом про присвоєння ступеня магістра певної науки. Як правило, людина, що стала магістром, займається науковою діяльністю, а не практичною.

Автор: Гнатюк У рубриці: Економіка
Коментарі:
  1. 2 года ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *