Яке місто називали протестантським Римом?

«Протестантський Рим» — друга назва Риму чи це взагалі інше місто? Якщо Вас цікавить питання, яке місто Європи називали «протестантським Римом», то в даній статті, Ви дізнаєтесь всю потрібну інформацію.

Яке місто називали протестантським Римом?

Друге за величиною місто Швейцарії. Міжнародний центр Конфедерацій, місто в якому розмістили свої штаб-квартири ООН, Червоний Хрест, СОТ, Міжнародна організація праці та Всесвітня метеорологічна організація – це все поєднує в собі Женева.

Женева — серце реформації, «протестантський Рим», саме таку репутацію вона мала протягом декількох століть, залучаючи тим самим найсвітліші розуми і чисті серця Європи. Родина філософів і філантропів, місто який надихав на служіння людям і який понині служить процвітанню світу в усьому світі.

Розташувавшись на одному з небагатьох торгових шляхів, що сполучали північ і південь Європи, Женева стала найважливішим економічним центром регіону ще на початку першого тисячоліття нашої ери, і по сьогоднішній день є десятим за величиною фінансовим центром світу. Фінансова політика кантону привертає найбільші трейдингові компанії.

Чому саме Женеву називають «протестантським Римом»? Влада в кантоні Женеви захопили протестанти на чолі з Жаном Кальвіном, який користувався таким авторитетом серед європейських протестантів, що його порівнювали з римським папою, а Женеву — з Римом. Жан Кальвін є засновником цілого протестантського вчення — кальвінізму, яке особливо було популярно в Швейцарії, Франції, Голландії та Шотландії. Його віровчення відрізнялося особливою релігійною нетерпимістю.

Отже, «протестантський Рим» — це не друга назва столиці Італії, так називали і називають швейцарське місто – Женеву.

Маємо надію, що ця стаття була для Вас корисною та пізнавальною.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Історія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *