“Євгеній Онєгін” головні герої

Євгеній Онєгін головні герої 9клас

“Євгеній Онєгін” система образів у романі Пушкіна відображує суспільство 19 століття. Герої твору “Євгеній Онєгін” переживають складні почуття кохання, хоча і не стають щасливими.

“Євгеній Онєгін” головні герої

Головні герої роману Пушкіна”Євгеній Онєгін” уособлюють суспільство ХІХ століття.

  • Євгеній Онєгін молодий дворянин, йому 24 роки. Його характер розкривається в протиставленні театрального життя в першій главі і реальних людських почуттів в кінці роману.
  • Тетяна Ларіна – втілення національного ідеалу російської жінки, романтична особистість, вірна своєму чоловікові. Відмінні риси цієї героїні – чиста душа, мрійливість, прямота.
  • Ольга Ларіна, молодша сестра Тетяни Ларіної. Як і Таня, Ольга виросла в сільській місцевості, під дбайливим крильцем батьків, красива зовні, але позбавлений глибокого змісту. Світло-сині очі юної кокетки полонять серце Ленського. Вітряна поведінка Ольги стає причиною дуелі між Онєгіним і Ленським. Вона недовго горює після трагічної смерті коханого і незабаром вдало виходить заміж за багатого офіцера.
  • Володимир Ленський – навчався в престижному Ґеттінґенському університеті, юний романтик, закоханий в Ольгу Ларіну, її наречений. Друг Онєгіна і його антипод. Ленському було всього вісімнадцять років, коли він повернувся з Німеччини, де він захоплювався філософією Канта і романтичною поезією. Він був гарний і багатий, вважався завидним нареченим. Загинув на дуелі з Онєгіним.
  • Няня Тетяни – ймовірний прототип – Аріна Родіонівна, няня Пушкіна. Це добра бабуся з чуйним серцем, довгий час служила в домі Ларіних. Вона часто розповідає своїй вихованці захоплюючі історії з життя, всіляко опікується і м’яко наставляє її.
  • Зарецький – сусід і близький приятель Онєгіна і Ленського. Молодість його була вельми бурхливою і веселою. Незважаючи на положення холостяка, у Зарецького є байстрюки від кріпаків селянок. Це розумний, гострий на язик чоловік, але разом з тим жорстокий, холодний і байдужий. Під час дуелі виступає в ролі секунданта Володимира Ленського.
  • Не названий в романі чоловік Тетяни Ларіної, «важливий генерал». Князь Н – багатий і знатний генерал, шановний дворянин. Усе його життя пов’язане зі служінням Батьківщині. Під час війни він був сильно поранений, але це не стало для нього приводом піти на заслужений відпочинок. Він дуже трепетно відносився до Тетяни, і заради її щастя був готовий на багато що. І, хоча Ларіна не любить чоловіка, вона залишається йому вірною і не піддається на спокуси Онєгіна.
  • Автор твору – сам Пушкін. Він постійно втручається в хід розповіді, нагадує про себе («Але шкідлива північ для мене»), водить дружбу з Онєгіним («Условий света свергнув бремя, как он, отстав от суеты, с ним подружился я в то время, мне нравились его черты»), у своїх ліричних відступах ділиться з читачами своїми роздумами по самих різних життєвих питаннях, висловлює свою світоглядну позицію. Автор в деяких місцях порушує хід розповіді і вводить в текст метатекстові елементи («Читач чекає вже рими” троянди “- на, ось, візьми її мерщій»). Пушкін навіть зобразив себе поруч з Онєгіним на березі Неви (див. зображення) і хотів помістити цей та ряд інших малюнків в якості ілюстрації до роману у віршах, але не вдалося знайти спільну мову з видавцями «Невського альманаху». Сам Пушкін відгукнувся на це кількома іронічними епіграмами.
  • Муза автора, «двоюрідна сестра» Тетяни Ларіної.

У романі згадуються також батько (Дмитро Ларін) і мати (Парасковія) Тетяни та Ольги; «княжна Аліна» – московська кузина матері сестер Ларіних; дядько Онєгіна; ряд комічних образів провінційних поміщиків (Гвоздин, Флянов, «Скотинини, подружжя сиве», «товстий Пустяков» та ін.); петербурзький та московський цвіт.

“Євгеній Онєгін” система образів

У творі присутня низка рівнозначних образів, які втілюють два зразки світорозуміння: «ті, що беруть від життя усе» — Онєгін, батько Онєгіна, його дядько, батьки Тетяни, Ольга та ін.; «ті, що прагнуть змінити світ» — поет, Тетяна, Ленський. Таким чином, крім головного героя, іменем якого названо твір, є ще інший головний герой, очима якого ми дивимось на події, зображені в романі,— сам автор. Основний конфлікт роману: конфлікт двох життєвих філософій, конфлікт людини і суспільства, конфлікт людини й оточення.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Єва

    Класс!!! Спасибо…

    Відповіcти