Альбрехт Дюрер реферат українською

Реферати

Хто такий Альбрехт Дюрер? Реферат про Альбрехта Дюрера допоможе дізнатися про нього більше.

Альбрехт Дюрер життя і творчість

Німецький художник Альбрехт Дюрер народився у місті Нюрнберг 21 травня 1471 року в родині ювеліра. У його батьків було 18 дітей,  і Альбрехт був третьою дитиною. Батько майбутнього художника був майстром своєї справи і з раннього дитинства хотів прищепити синові любов до ювелірної справи. Але у хлопчика виявлялися інші таланти – творчі, і батькові довелося змиритися з тим, що Альбрехт не стане ювеліром. Батьки, вирішивши розвивати талант хлопчика, віддали його на навчання до місцевого художника Міхаелю Вольгемуту.

Вольгемут славився не тільки як хороший художник, але і як майстер гравюри. Тому юнак освоїв ще й цей напрямок мистецтва. Своє навчання Дюрер закінчив в 1490 році і тоді ж написав першу свою картину «Портрет батька». Наступні 4 роки він провів у подорожах по Європі, щоб подивитися, як же живуть люди в інших країнах, набратися яскравих вражень.

Альбрехт в 1492 році відвідав Кольмар, бажаючи зустрітися з відомим живописцем Мартіном Шонгауером. Але побачитися їм не вдалося, так як Мартін помер за рік до появи юного художника в Кольмаре. Далі на шляху його був Базель. У 1493 році він відвідав Страсбург. Сюди його батько надіслав лист, в якому говорилося про те, що він одружив свого сина «заочно». Шлюби такого роду були поширені.

Повернувшись додому, художник Альбрехт Дюрер обвінчався 7 липня з Агнесою Фрей, дочкою славетного медика. Їх шлюб не можна було назвати щасливим, хоча б тому, що він був укладений проти їх волі. Але, незважаючи на це, вони прожили в шлюбі до смерті. Дюрер в 1495 році написав портрет своєї дружини «Моя Агнеса». Дітей у пари не було.

Справжня слава прийшла до нього в 1494 році, коли він повертається з Італії, де жив півроку. Його гравюри розійшлися по світу величезним числом копій. У 1505 році художник їде назад в Італію, де його зустрічали з почестями. Відвідавши Венецію, Дюрер створив вівтарний образ спеціально для церкви Сан-Бартоломео.

Його слава росла, роботи художника впізнавали і кожен хотів мати їх у себе вдома. На батьківщину Альбрехт повертається в 1507 році. Через 2 роки купує собі великий будинок. До речі, його маєток зберігся і до сьогодні.

Взимку 1512 року в Нюрнберг приїхав Максиміліан I – імператор Священної Римської імперії. Дюрер встиг до цього часу увічнити в портреті двох його попередників на троні. Максиміліану сподобалися роботи автора, і він замовив художнику свій портрет. Але розплатитися за роботу імператор не зміг, тому призначив йому щорічну солідну премію з нюрнберзької скарбниці. У 1519 році Максиміліан вмирає і художнику перестали виплачувати премію. І що зробив Альбрехт Дюрер? Він поїхав в 1920 році до нового імператора Карла V, щоб відновити щорічні виплати. І це йому вдалося. На зворотному шляху художник захворів малярією і 6 квітня 1528 року помер.

Альбрехт Дюрер творчість

Художник заклав основи нового етапу в розвитку мистецтва Німеччини. У своїх роботах він прагнув до гармонійної ідеальної краси світу, раціональних законів природи. Дюрер на полотнах створював типові, глибоко національні образи, сповнені внутрішньої сили, роздумів і вольовиї енергії. Його творчість вражає контрастами. На картинах уживаються прихильність до деталей і тяга до монументального, почуття і розсудливість.

Альбрехт Дюрер відомі картини: «Чотири вершники Апокаліпсису» (1498), «Адам і Єва» (1504), «Свято вінків із троянд» (1506), «Мадонна з чижиком» (1506), «Святий Ієронім Стридонський у келії» (1514), «Чотири апостоли» (1526), «Апостоли Яків і Філіп», «Автопортрет Стара з мішечком монет», «Мучеництво десяти тисяч християн», «Єва», «Мадонна з грушею», «Автопортрет з гостролистом», «Портрет батька Геракла і cтімфалійські птиці», «Чоловічий портрет», «Батько художника», «Спаситель Світу», «Автопортрет в рукавичках», «Адам», «Самогубство Лукреції», «Годує Мадонна», «Дрезденський вівтар».

Сподіваємося, що реферат на тему «Альбрехт Дюрер» допоміг Вам підготуватися до занять. А повідомлення про Альбрехта Дюрера Ви можете залишити через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар