Ознаки пригодницької повісті “Таємниця козацької шаблі”

Ознаки пригодницької повісті Таємниця козацької шаблі 5 клас

Повість “Таємниця козацької шаблі” Зірки Мензатюк є пригодницькою повістю з елементами детективу та фантастики. Які саме ознаки пригодницької повісті має твір розглянемо нижче.

Ознаки пригодницької повісті “Таємниця козацької шаблі”

Пригодницька повість -це розповідний прозовий твір, у якому описуються незвичайні або небезпечні події, сюжет розвивається швидко, є інтрига, діють яскраві персонажі.

У творі “Таємниця козацької шаблі” тісно переплітаються історичні факти і детективні пригоди, минуле і сучасне, реальність і фантазія, добро і зло. Про те, що повість “Таємниця козацької шаблі” є пригодницькою свідчать такі ознаки:

  • сюжет насичений незвичайними подіями, несподіваними поворотамми (родина Наталочки мандрує від одного замку до іншого, швидко приймають рішення)
  • ситуації припущення й розгадування (родина Руснаків шукає шаблю у різних замках, адже не знає точного місцезнаходження).
  • волелюбні настрої.
  • наявність інтриги, таємниці (невідомо де шабля і чи вийде її знайти)
  • географічне тло (описується мандрівка містами України)

Доведіть, що повість З.Мензатюк «Таємниця козацької шаблі» – епічний твір

Епічний твір – це твір художньої літератури, у якому письменник розповідає про події, життя різних людей та їхні вчинки (в описово-розповідній формі).

Епічний твір відтворює певний випадок або цілу історію з життя героя в описово-розповідній формі. А твір “Таємниця козацької шаблі” розповідає про пошуки Наталочкою та її родиною шаблі.

«Таємниця козацької шаблі» – це твір, який має розлогий та захопливий сюжет з насиченими подіями, значну кількість другорядних героїв. Герої повісті переживають складні випробування. Отже, це є епічний твір. Також ознакою епосу є те, що автор здійснює об’єктивне зображення дійсності, з’ясовує причини та наслідки вчинків героїв, подаючи життя в його природному розвитку. А для цієї повісті це все характерно.

Оцініть статтю
Додати коментар