Антуан де Сент-Екзюпері біографія скорочено

антуан де сент екзюпері біографія скорочено Письменники

Антуан де Сент-Екзюпері біографія коротко українською розповість про життя та творчість відомого французького письменника, поета і льотчика.

Антуан де Сент-Екзюпері біографія скорочено 

Народився 29 червня 1900 року у старовинній прованській аристократичній родині в Ліоні (Франція). Його батько-граф помер, коли Антуану було 4 роки, турботи про п’ятьох дітей лягли на плечі матері. Для Антуана найдорожчою людиною, найкращим другом завжди була мати.

Антуан в дитинстві був білявий з кучерявим волоссям.

Освіта Екзюпері почалась у 9 років. Екзюпері вступив у Школу братів-християн Святого Варфоломія в Ліоні (1908 р.), потім з братом Франсуа навчався в єзуїтському коледжі Сент-Круа в Мансі – до 1914 року, після чого вони продовжили навчання у Фрібуре (Швейцарія) в коледжі Маріст, готувався до вступу в «Еколь Наваль» (проходив підготовчий курс Військово-морського ліцею Сен-Луї в Парижі), але не пройшов за конкурсом.

Сент-Екзюпері поїхав у Парижі, щоб продовжити навчання у Академії мистецтв. І у 1919 році записується слухачем до Академії витончених мистецтв на відділення архітектури.

Поворотним в його долі став 1921 – тоді він був призваний в армію у Франції. Антуан потрапив у 2-й полк винищувальної авіації, що був у Страсбурзі. Спочатку він був робітником ремонтної майстерні, потім, після закінчення курсів пілотів, успішно витримав іспит на цивільного льотчика. Опинившись пізніше в Марокко, він стає військовим льотчиком.

Скінчивши льотну школу і офіцерські курси в Мароко, письменник отримує звання молодшого лейтенанта.

У жовтні 1922 року його направляють в тридцять четвертий авіаційний полк під Парижем, і вже в січні наступного року в його житті трапляється перша авіакатастрофа, яких йому належить пережити чимало. Комісований Сент-Екзюпері через травму голови живе в Парижі, де намагається заробляти гроші літературною працею. dovidka.biz.ua Однак це заняття не принесло йому особливого успіху, тому довелося шукати інші джерела доходів, зокрема, працює продавцем.

У 1925 р Сент-Екзюпері стає пілотом компанії «Аеропосталь», яка займалася доставкою кореспонденції в Північну Африку. Протягом 1927-1929 р він працював на посаді начальника аеропорту в цих краях.

Виходить перший твір А.де Сент-Екзюпері “Південний поштовий“.

З 1929 р він працює начальником буенос-айреському відділення авіакомпанії. За внесок, внесений в розвиток цивільної авіації, в 1930 р його нагороджують Орденом Почесного легіону. У 1931 р відбулося його повернення до Європи, де він знову працював на поштових авіалініях. У 1931 р Сент-Екзюпері стає володарем літературної премії «Феміна» за твір «Нічний політ».

Починаючи з середини 30-х рр. Сент-Екзюпері займається журналістською роботою. Так, результатом його візиту в СРСР в 1935 р стали 5 нарисів, в одному з яких робилася спроба виявити суть сталінської політики. В якості військового кореспондента в серпні 1936 р, він працює в Іспанії,яка охоплена громадянською війною.

екзюпері біографія короткоУ 1939 за книгу «Планета людей» Сент-Екзюпері нагороджують престижною літературною премією Французької академії, а за книгу «Вітер, пісок і зірки» йому вручають Національну книжкову премію США. У тому ж році він отримує військову нагороду – Військовий Хрест Французької Республіки.

З перших же днів Другої Світової війни Сент-Екзюпері включився в боротьбу з фашистами і як публіцист, і як військовий льотчик. Коли німці окупували Францію, він перебрався спочатку в не зайняту ними частину країни, а потім емігрував до США. У 1943 р опинився в Північній Африці, де служив військовим льотчиком. Саме там була написана прославила письменника казка, визнана вищим досягненням його літературної творчості, – «Маленький принц».

31 липня 1944 року майор Антуан де Сент-Екзюпері не повернувся з бойового польоту. Його літак  вирушив з аеродрому Борго на острові Корсика в розвідувальний політ і не повернувся.

Цікаво!

За мужність і героїзм Антуан де Сент – Екзюпері був нагороджений військовим хрестом.

За кар’єру пілота він зазнав 15 авіакатастроф і аварій.

Письменник любив показувати карткові фокуси і досконало володів багатьма прийомами.

Екзюпері вніс свій вклад не тільки в літературу. Він є автором декількох винаходів в авіаційній сфері. На ці винаходи у письменника є патенти.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Катерина

    Дякую,допомогли!

    Відповіcти