Артур Конан Дойл біографія скорочено

Письменники

Артур Конан Дойл біографія коротко українською відомого англійського письменника, творця Шерлока Холмса в цій статті.

Артур Конан Дойл біографія скорочено 

Сер Артур Ігнейшус Конан Дойл народився 22 травня 1859 року в Единбурзі (Шотландія) в сім’ї ірландських католиків, які мали досягнення в мистецтві і літературі. Його мати, Мері Фоулі, пристрасно любила книги і володіла талантом письменництва. Від неї він і успадкував любов до пригод і дар оповідача. Батько письменника, Чарльз Олтемонт Дойль, мав слабкість до алкоголю і відрізнявся неврівноваженою поведінкою, через що сім’я пережила серйозні фінансові труднощі.

Освіта хлопчика оплачувалося багатими родичами. По досягненні 9 років, він був відправлений у єзуїтський закритий коледж Стоніхерст (графство Ланкашир), звідки виніс ненависть до релігійних і класових забобон, а також до фізичного покарання.

Повернувшись додому, він переписав на своє ім’я всі папери батька, який до того часу зовсім збожеволів. Пізніше, Артур написав про драматичні події, пов’язані з батьком, в оповіданні «Хірург з Гастеровскіх боліт». Незабаром, він вступив до Единбурзького університету на медичне відділення. На його вибір вплинув молодий лікар, Б. Ч. Уоллер, який був постояльцем в їхньому будинку. В університеті майбутній письменник познайомився з Р. Л. Стівенсоном і Дж. Баррі. dovidka.biz.ua

Перше оповідання Дойля називалося «Таємниця Сессаської долини» і було написане під впливом робіт Е. А. По і Б. Гарта. Незабаром була опублікована і його друга розповідь – «Американська історія». У 1880 році деякий час він прослужив корабельним хірургом на китобійному судні. Враження від цієї подорожі він пізніше описав у «Капітані Полярної зірки». Через рік він отримав ступінь бакалавра в медицині і всерйоз зайнявся лікарською практикою.

конан дойл біографіяПочинаючи з 1890 року, він повністю присвятив себе літературі. У цей період з’явилися твори: «Знак чотирьох», «Торговий дім Гердлстон», «Етюд у багряних тонах», «Білий загін», «Пригоди Шерлока Холмса» і т.д. Найбільшу популярність письменникові принесли саме розповіді про наглядову лондонському детектива Шерлока Холмса та його друга Ватсона.

Медичні знання знову знадобилися Дойлю в 1900 році, коли він брав участь в англо-бурській війні. Конан Дойл під час англо-бурської війни, щодня ризикуючи життям, керував польовим шпиталем.

З початком Першої Світової війни Дойль написав безліч статей на військову тематику. Письменник помер 7 липня 1930 в результаті серцевого нападу. За кілька років до цього він встиг видати автобіографічну книгу «Спогади і пригоди».

Особисте життя Артура Конан Дойла

У 1885 році Конан Дойл одружився на Луїзі «Туї» Хокінс; вона довгі роки страждала туберкульозом і померла в 1906 році.

У 1907 році Дойл одружився на Джин Леккі, в яку був таємно закоханий з моменту знайомства в 1897 році. Дружина розділяла його захоплення спіритизмом і навіть вважалася досить сильним медіумом.

У Дойла було п’ятеро дітей: двоє від першої дружини – Мері і Кінгслі, і троє від другої – Джин Лена Анетт, Денис Персі Стюарт і Адріан

Цікаво!

Скільки творів написав А.Конан Дойл про Шерлока? 56 оповідань, 4 повісті;

Головні принципи життя А. Конан Дойла: чесність, мужність. відданість батьківщині.

Дойл був енергійною людиною, він грав у гольф та крокет.

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Вероника

  дякую, дуже допомогли!

  Відповіcти
 2. λιзοк

  велике дякую, дуже допомогли)

  Відповіcти
 3. Женечка

  дякую!!!

  Відповіcти
 4. Неизвестный

  Дякую

  Відповіcти
  1. Ання

   дякую!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Відповіcти