Біографія Гоголя дуже скорочено

микола гоголь біографія скорочено Письменники

Микола Васильович Гоголь – прозаїк, драматург, поет, критик, публіцист, визнаний одним із класиків літератури. Біографія Гоголя дуже скорочено розповість для дітей про його дитинство та життя.

Микола Гоголь біографія дуже скорочено

Гоголь народився в селі Сорочинці Полтавської губернії в небагатій поміщицькій сім’ї 1 квітня в 1809 році. Микола був третьою дитиною в сім’ї, перші двоє синів народилися мертвими. Майбутнього письменника назвали на честь святого Миколая. Пізніше в сім’ї з’явилося ще вісім дітей, проте вижили тільки дочки Марія, Анна, Єлизавета та Ольга. Гоголь багато часу проводив з сестрами і навіть займався з ними рукоділлям: кроїв фіранки і сукні, вишивав, в’язав спицями.

У п’ять років Гоголь вже почав сам записувати свої твори. Мати була забобонною і вечорами часто розповідала дітям історії про лісовиків, домовиків та нечисту силу.

У 10 років, батьки привезли його в Полтаву, до одного з викладачів місцевої гімназії. Майбутній письменник жив у будинку вчителя і готувався до вступу в пансіон: займався математикою, читав книги з історії, працював з картами.

У 1821 році Микола Гоголь вступив до Ніжинської гімназії вищих наук. Він не був старанним учнем: часто відволікався на уроках і займався тільки перед іспитами. Улюбленими предметами майбутнього письменника були малювання і російська словесність.

Микола Гоголь створив в гімназії театр. Він вибирав п’єси, розподіляв ролі і розписував декорації.

У 1825 році помер батько Гоголя. Гімназист важко переживав втрату. Після смерті батька почалися проблеми з грошима: мати не вміла управляти господарством. Тоді Гоголь спочатку запропонував продати ліс, який за заповітом належав йому, а потім відмовився від спадщини на користь сестер.

У 1827 році Гоголь написав першу поему «Ганц Кюхельгартен» про хлопця, який відкинув любов заради мрії про Грецію. Через рік письменник закінчив Ніжинську гімназію і вирішив відправитися в Петербург.

Життя у Петербурзі не було простим, грошей не вистачало, його перші твори критикували, в актори його не прийняли. Під псевдонімом В. Алов в 1829 році він вирішив надрукувати гімназичну поему «Ганц Кюхельгартен». Твір розкритикували за наївність і відсутність композиції, тому Гололь викупив весь тираж і спалив його.

Влітку 1829 року Гоголь відправився в подорож по Німеччині, а повернувшись в Петеребург влаштувався на роботу чиновником, але монотонна робота була не для нього.

Перша повість Гоголя «Басаврюк» з’явилася в 1830 році в журналі «Вітчизняні записки». Згодом твір було перейменовано в «Вечір напередодні Івана Купала», де він тонко змалював український побут. Саме цей твір приніс йому популярність і визнання в літературних колах. Згодом він написав «Ніч перед різдвом», «Сорочинський Ярмарок», «Тарас Бульба». Також він увійшов до літературного гуртка Петербурга, познайомився з О. Сомовим, П. Плетньовим, Пушкіним і Жуковським.

У 1833 році Гоголь почав працювати викладачем, і вже через рік був призначений помічником професора на кафедрі історії Петербурзького університету. Також письменник детально вивчав історію України, його знання стали основою твору «Тараса Бульби» (1835).

У 1835 році Гоголь написав твір «Ревізор», а в 1836 його вже було вперше поставлено на сцені театру. Нажаль, публіка негативно оцінила цю постановку, тому Микола Васильович, щоб відволіктись покинув країну.

Гоголь відправився до Швейцарії, Парижу, де закінчив геніальний твір «Мертві душі».

1841 Микола Гоголь повернувшись в Москву та домігся публікації першого тому «Мертвих душ».

У 1842 році вийшов ще один твір письменника – повість «Шинель». Згодом він знову виїхав за кордон. Рим, Дюссельдорф, Ніцца, Париж – письменник часто переїжджав. У цей час він працював над другим томом «Мертвих душ».

У 1845 році психологічний стан Гоголя був нестабільним. Він спалив другий том «Мертвих душ» і всі свої рукописи. Практично перестав писати друзям, а в 1848 році відправився в Єрусалим.

У 1849 році письменник повернувся в Росію і почав відновлювати спалений том «Мертвих душ». Однак незабаром його стан почав погіршуватися.  Перед смертю він спалив всі свої рукописи, включаючи майже відновлену версію «Мертвих душ».

4 березня 1852 року письменник помер.

Цікаві факти про Миколу Гоголя

1.Справжнє прізвище письменника – Гоголь-Яновський. Однак літератору не подобалося, що воно надто довге, тому він відкинув другу частину і просив кликати його тільки Гоголем.

2. Мати Гоголя вважала сина генієм і приписувала йому винахід парової машини, залізниці та інших технічних нововведень того часу.

3. Студенти вважали Миколи Гоголя нікчемним викладачем історії. Він часто пропускав заняття або міг розповідати матеріал лише півгодини замість двох. Письменник Микола Іваницький згадував: «Лекції Гоголя були дуже сухі і нудні.. Якимись сонними очима дивився він на минулі століття і віджилі племена».

4. У Миколи Гоголя завжди були борги. Незважаючи на успіх його творів, письменник не отримував великих гонорарів. Він писав Пушкіну: «продавці книжок такий народ, яких без будь-якої совісті можна повісити на першому дереві».

5. Письменник всюди носив з собою Євангеліє. Він щодня читав по розділа зі Старого Завіту.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. подорожник

    дуже скорочено, да да

    Відповіcти
  2. петух

    “Скорочено”

    Відповіcти