Букінгемський палац: цікаві факти – ТОП 10

Букінгемський палац цікаві факти Цікаві факти з географії

Букінгемський палац — офіційна лондонська резиденція британських монархів. Цікаві факти про Букінгемський палац розкажуть про його особливості, будівництво, історію.

ТОП – 10 фактів про Букінгемський палац

Букінгемський палац був побудований в 1703 році. Його площа – 77 000 квадратних метрів.

1.Палац складається з 775 кімнат. З них 52 королівські та гостьові спальні, 188 спалень для персоналу, 92 кабінети, 19 парадних і 78 ванних кімнат.

2. Там є власна пошта, каплиця, лікарня та поліцейська ділянка! А ще басейн і кінотеатр, звичайно. Всередині будівлі є навіть власний банкомат.

3.У палаці повний робочий день працює годинникар, який обслуговує понад 350 годинників. Загалом у палаці працює понад 800 співробітників, щоб підтримувати всі куточки маєтку в робочому стані.

4. Букінгемський палац якимось дивом пережив 9 німецьких бомбардувань під час Другої світової війни. Незважаючи на поради радників, король Георг VI і королева Єлизавета відмовилися залишити свою королівську резиденцію під час війни на знак національної сили проти нацистської Німеччини.

5. У Букінгемському палаці 760 вікон, і кожне з них миють принаймні кожні 6 тижнів, щоб будівля виглядала бездоганно!

6.Існує легенда, що під стінами палацу знаходяться приховані тунелі, які ведуть до Парламенту та Кларенс-хауса.

7.Балкон Букінгемського палацу один із найзнаменитіших у світі – багато хто спостерігає за традицією королівської родини виходити та вітати мешканців міста у день державних свят.

цікаві факти про букенгемський палац
Букінгемський палац

8.Граф Віндзорський, який прожив у цьому будинку все життя (як, втім, і всі члени королівського подружжя), згадував у своїх мемуарах, що не любив цієї будівлі. Його листи відкривають читачеві очі на зовсім непримітний бік життя в цьому будинку: нескінченні пустельні коридори, нудна розкіш і вічний запах плісняви.

9. Тут міститься велика картинна галерея з роботами Рембрандта, Рубенса та інших світових майстрів.

10. Туристам дісталася можливість заглянути до помешкань палацу завдяки нещасному випадку: 1992 року у Віндзорському замку сталася велика пожежа. На відновлення були потрібні фінанси, тому з’явилася ідея з туристичними візитами до резиденції королеви. Зараз Букінгемський палац відкритий для публіки лише кілька місяців на рік.

Історія палацу

Англійський державний діяч Джон Шеффілд отримав титул герцога Букінгемського в 1703 році і тоді ж побудував Букінгем-хаус як місце для проживання під час візитів до Лондона. У 1820 році архітектор Джон Неш спорудив навколо основної будівлі ще три, які сьогодні і являють собою Букінгемський палац.

Палац перейшов у володіння королівської сім’ї у 1761 році: Георг III заплатив 21 тисячу фунтів (3 мільйони фунтів за нинішніми мірками), щоб купити його для своєї дружини — королеви Шарлотти, яка народила у палаці 14 із 15 своїх дітей. Проте першим монархом, який офіційно назвав Букінгемський палац королівською резиденцією, була Вікторія. Вона переїхала туди після своєї коронації у 1837 році.

Авторські права на опублікований матеріал належить сайту dovidka.biz.ua. Копіювання без дозволу автора заборонено!

Автор – Гнатюк Юлія

Оцініть статтю
Додати коментар