Чинники, що зміцнюють здоров’я

Медицина

Чому людина повинна дбати про стан свого здоров’я? Людина дбає про своє здоров’я, бо від цього залежить її стан, самопочуття, спосіб життя.

Чинники, що позитивно впливають на здоров’я

  • Відмова від шкідливих звичок
  • Раціональне харчування
  • Стан навколишнього середовища
  • Рухова активність
  • Загартовування
  • Особиста гігієна
  • Режим дня

Раціональне харчування. Є важливою складовою обмінних процесів в організмі, забезпечує його необхідною енергією, без наявності якої зовсім неможлива фізична активність. Їжа має забезпечувати наш організм всіма необхідними вітамінами і мінералами. Всі ці речовини просто необхідні для забезпечення правильної життєдіяльності. На ефективність прийнятої їжі впливають такі чинники:

  • Походження продуктів. До їх складу повинні входити тільки натуральні компоненти.
  • Кількість калорій, яка міститься в продуктах, має відповідати фізичним і інтелектуальним навантаженням людини.
  • Прийом їжі повинен здійснюватися тільки за потребою, а не при виникненні бажання покуштувати чогось смачненького.

Якщо хоча б одна рекомендація буде порушена, то виникне ймовірність збою в діяльності всього організму або певних органів. Внаслідок чого, здоров’я погіршиться і знизиться імунітет, людина не зможе продуктивно працювати. В такому разі не доречно буде говорити про здоровий спосіб життя, а тільки навпаки – це недбале ставлення до власного організму, яке віщує безліч неприємностей. Найчастіше, результатом неправильного харчування є надмірна вага, поява діабету, виникнення багатьох інших хвороб.

Чинники, що зміцнюють здоров'яФізичне навантаження. Рухова активність забезпечує тонус м’язів, правильне функціонування всіх органів. Спорт жорстко пов’язаний з наукою про здоровий спосіб життя, без нього не може бути й мови про здоровий організм і прекрасний стан фігури. Від спортивних навантажень залежить стан м’язової, дихальної, нервової та всіх інших складових організму. Систематичні вправи сприяють поліпшенню всього образу людини, фігура стає стрункою і витонченою.

Відмова від шкідливих звичок. Одним з найважливіших факторів для збереження здоров’я є викорінення шкідливих звичок (куріння, алкоголь, наркотики). Ці порушники здоров’я є причиною багатьох захворювань, різко скорочують тривалість життя, знижують працездатність, згубно позначаються на здоров’ї підростаючого покоління і на здоров’ї майбутніх дітей.

Чинники, що зміцнюють здоров'яЗагартовування – обов’язковий елемент фізичного виховання, особливо важливий для молоді, так як має велике значення для зміцнення здоров’я, збільшення працездатності, поліпшення самопочуття, настрою і бадьорості. Загартовування, як фактор підвищення опірності організму до різних метеорологічних умов, використовувалося з давніх часів.

Важливий елемент здорового способу життя – особиста гігієна. Він включає в себе раціональний добовий режим, догляд за тілом, гігієну одягу та взуття. Особливе значення має і режим дня. При правильному і строгому його дотриманні виробляється чіткий ритм функціонування організму. А це, в свою чергу, створює найкращі умови для роботи і відновлення.

Якщо дотримуватися основних принципів здорового способу життя, в нагороду можна отримати світле і безболісне майбутнє, гармонію душі і тіла.

Оцініть статтю
Додати коментар