Чому мурашки корисні комахи? Значення мурах у природі

мурахи цікаві факти Природознавство

Яку користь приносять комахи в житті людини і в природі Ви дізнаєтеся з цієї статті.

За що ми вдячні комахам?

Мурахи вважаються найкориснішими мешканцями лісів і масивів. Не дарма їх називають санітарами лісу.

Чи замислювалися Ви, яку користь приносять мурахи лісі? В першу чергу вони очищають ліс від відмерлої деревини, так як поселяються в ній і прискорюють її розкладання. Мурахи є всеїдними хижаками і за літній сезон звільняють лісовий масив від 5 млн. шкідливих комах. Також вони поширюють насіння багатьох рослин на великі території – збираючи і перетягуючи їх додому, мураха втрачає частину по дорозі. І таким чином вони розмножуються по всьому лісі або лузі. Комахи виконують ще одну важливу місію нарівні з бджолами: запилюють квіти в момент поїдання солодкого нектару.

Коли мурахи будують свої будинки і прокладають численні ходи для швидкого пересування під землею, вони прекрасно розпушують ґрунт. Тим самим сприяють кращому розвитку кореневої системи рослин, які проростають над мурашниками. Грунт стає більш поживним і збагаченим мінералами, а також органікою.

Мурахи займають своє місце в харчовому ланцюзі. Так ними харчуються деякі наземні тварини і птахи. Особливо це улюблен їжа для співочих пташок. Багато тварин (кабан, індики, інші дрібні птахи) люблять приймати мурашиний душ, позбавляючись від паразитів.

Яке значення мурах для людини?

Діяльність мурах несе для людини як користь так і шкоду. Лісові руді мурашки корисні тим, що винищують шкідників лісів. Також їх широко використовують в медицині. Відомий медичний спирт виділяють з лісових рудих мурах. З них готують кровоспинні препарати. Мурашина отрута використовується для зменшення запалення суглобів і болю при ревматоїдному артриті. Також в їх отруті є антибіотики, які вбивають бактерії і гриби: хворобливі стафілококи і стрептококи, збудники холери, тифу, туберкульозу.

Крім того мурахи можуть завдавати шкоди людині. Так маленькі мурахи забираються в буфети і комори, псуючи провізію. А земляна жовта мураха своїми земляними спорудами утворює купини і ускладнює сінокіс.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися яке значення мурах.

Оцініть статтю
Додати коментар