Чому сузір’я назвали Ведмедицями?

Астрономія

Найзнаменитіші сузір’я – це Велика і Мала Ведмедиці. Але не всі знають чому ці сузір’я назвали Ведмедицями? Вони ніколи не сходять з небосхилу і їх видно з будь-якої точки земної кулі. Велика Ведмедиця схожа на всім відомий ківш, що складається з 7 яскравих зірочок. Насправді це сузір’я налічує понад 100 зірок.

Чому сузір’я назвали Велика і Мала Ведмедиця?

Напевно у багатьох виникає питання, чому сузір’я, що нагадує ківш, отримало назву Велика Ведмедиця. У Греції це сузір’я можна спостерігати дуже низько над північною частиною горизонту. А стародавні греки вважали, що саме в цьому місці мешкають виключно ведмеді. Саме тому сузір’я, розташовані в цьому місці, були прозвані Великою і Малою Ведмедицею.

Також у стародавній Греції існувала легенда про дівчину Каллісто, яку через заздрощі до її краси перетворили в потворну ведмедицю. Бог Зевс, оберігаючи звіра від вбивства, помістив її на небо. А коли він закидав тварину, тримався за хвіст, тому він і розтягнувся. Адже взагалі-то у ведмедів хвостик маленький. А в Малу Ведмедицю перетворили собаку Каллісто, так вони і залишилися на зоряному небі.

У кожної з семи зірок Великої Ведмедиці є своя назва, хоча зазвичай в сузір’ях називають 2-3 зірки, інші позначаються однією буквою, в залежності від їх яскравості. За допомогою самої тьмяної з зірок Великої Ведмедиці раніше перевіряли гостроту зору. В охорону єгипетських фараонів брали тільки тих, хто міг розрізнити цю зірку. Тільки ось оскільки ведмедів в Єгипті не водиться, сузір’я називали гіпопотамами. Були й інші назви. На півночі його іменували Лосем або Возом.

У Малої Ведмедиці найзнаменитіша зірка – Полярна. Вона знаходиться прямо над Північним полюсом і вказує шлях на Північ. Багато років вона служить морякам і мандрівникам путівником. Але так було не завжди. Адже всі зірки дуже повільно рухаються. Тисячі років тому картинка нічного неба була трохи іншою. І в далекому майбутньому люди побачать сузір’я вже в їх новій формі.

Оцініть статтю
Додати коментар