Чому твір називається «Дорогою ціною»? У цьому творі ви прочитаєте чому твір “Дорогою ціною” має таку назву та який символічний підтекст назви.
Чому твір “Дорогою ціною” має таку назву?
М. Коцюбинський довго добирав назву повісті. «На волю», «Дорога воля», «Воля», «За дорогу ціну» «Дорогою ціною». Останній варіант, на мою думку, найглибше розкриває основну ідею твору – воля коштує дуже дорого, але « пісня волі … чаруючим акордом лунала в серцях молоді, поривала її туди, де ще не чуть кайданів, скованих на людей людьми». І тому українське селянство, у часи панщини, готове було платити найвищу ціну за свободу, навіть віддати власне життя.
Недарма у народі побутувало прислів’я: «Життя не має ціни, але воля дорожча за життя».
М. Коцюбинський зосереджує увагу читача на випробуваннях, які зустріли герої повісті на шляху до заповітної мрії, та ціні, яку сплатили.
Назва твору стає своєрідним символом, за яким вдумливий читач бачить підтекст: ціна справді дуже дорога. Соломія за волю платить життям, Остап залишився живим. Але на його тілі зосталися сліди катувань від пана, москалів та турків. Він свою ціну за волю сплатив здоров’ям, поневіряннями і гірким життям самотньої людини, яка чекає на зустріч з своєю коханою жінкою у потойбічному світі. Отож, здобувши бажану волю, і Остап Мандрика уже дорого заплатив за неї.
Отож, твір називається так, бо головні герої, як і весь український народ, мріють отримати свободу, заплативши навіть дорогу ціну. Окрім того, назвою свого твору Коцюбинський наголошує на тому, що боротьба за соціальну справедливість ніколи не була легкою.
Матеріал надано лише для публікації на сайті dovidka.biz.ua. Копіювання заборонено!