Моє ставлення до Соломії героїні повісті “Дорогою ціною”

Моє ставлення до Соломії Дорогою ціною Твори з укр. літ.

Написати твір на тему: “Моє ставлення до Соломії героїні повісті “Дорогою ціною” М.Коцюбинського на 10-15 речень допоможе нижче викладений приклад. Також у творі варто зазначити, яке ставлення автора до Соломії.

Моє ставлення до Соломії “Дорогою ціною”

У повісті «Дорогою ціною» М. Коцюбинський змальовує образ української жінки, яка прагне волі, незалежності та впевнено прямує до поставленої мети. Образ Соломії поєднує віковічне прагнення народу вирватися із панської неволі із особливим проявом жіночого свободолюбства – боротьбою за кохання.

Мене вразила рішучість дівчини, яка «вбралася у штани та ладна мандрувати хоч на край світу» і навіть кіс своїх не пошкодувала. Соломії несила було жити довіку з нелюбом. Обираючи між сімейною і панською неволею та невідомістю, що чекає в майбутньому з коханим чоловіком,  Соломія обирає останнє. Мені Соломія подобається сміливістю, рішучістю, органічним поєднанням жіночності та мужності. ЇЇ кохання, мудрість та відвага не раз рятують Остапа від загибелі.

Соломія – духовно багата особистість, здатна на самопожертву заради кохання. Читаючи твір,  я захоплювалася Соломією, її самовідданістю та вірністю. Щоб коханий залишився після поранення у відносній безпеці, вона платить важкою працею. А коли їй не вдається викупити Остапа із турецької в’язниці, вирішує відбити його у варти, коли ув’язненого перевозитимуть через Дунай. Її рішучість і впевненість у задуманому спонукають до дій і Івана Котигорошка, земляка,  з яким закохані познайомилися в дорозі.

До останньої хвилини жінка вірить у своє щастя й бореться за нього: «Дикі невгамовні сили життя встають, і пруться, і розпирають груди, зростають у лютість…». На жаль, трагічно обривається життя Соломії, та кохання продовжує жити…

Мені здається, що автор захоплюється образом, який він створив. Думаю, що  в образі Соломії М. Коцюбинському вдалося розкрити особливості національного духу, національної ідеї українців.

Матеріал надано лише для публікації на сайті dovidka.biz.ua. Копіювання заборонено!

Оцініть статтю
Додати коментар