Твір “Дорога ціна волі” за оповіданням Коцюбинського

Дорога ціна волі за оповіданням Коцюбинського Твори з укр. літ.

Написати міні-твір на тему: “Дорога ціна волі” за оповіданням М. Коцюбинського “Дорогою ціною” обсягом 10-15 роечень допоможе приклад тексту.

“Дорога ціна волі” за оповіданням М. Коцюбинського 

У  пролозі твору «Дорогою ціною» М. Коцюбинський зображує картини важкого життя кріпаків, їх нестримне прагнення до волі. Автор підкреслює, що втікачі поспішають туди, «де хоч дорогою ціною можна здобути бажану волю, а ні − то полягти кістками на вічний спочинок…». Яку ж ціну письменник називає дорогою? Остап, Соломія та Іван Котигорошко − образи  селян, які уособлювали волелюбність українського народу, виявляючи мужність, відвагу в боротьбі за свободу. Їх доля вражає читача трагічністю.

Соломія наважується на втечу через кохання до Остапа. Вродлива дівчина не злякалася труднощів та небезпеки. У пошуках волі, намагаючись врятувати коханого від турків, коли вони перевозять його через Дунай, дівчина трагічно гине сама. Свою дорогу ціну за волю платить і земляк Соломії і Остапа, Іван Котигорошко – гине у глибоких водах Дунаю, намагаючись порятувати Мандрику від турків.

Дід виховує Остапа на спогадах про вільне козацтво, тому хлопець мріє про волю. Йому вдалося здобути її. Проте і він заплатив свою дорогу ціну. В епілозі автор розповідає про тяжкий життєвий шлях Мандрики. Далеко від рідного краю, замість подружнього щасливого життя Остап жив тільки спогадами про своє кохання та мрією поєднатися з коханою у потойбіччі. 

Отож, долаючи впродовж життя всілякі труднощі, герої повісті М. Коцюбинського «Дорогою ціною», так і не стали вільними та щасливим, хоча заплатили за цю можливість дуже дорого.

Матеріал надано лише для публікації на сайті dovidka.biz.ua. Копіювання заборонено!

А як ви думаєте, чи не надто дорога ціна волі героїв повісті «Дорогою ціною»? Свої думки пишіть у коментарях.

Оцініть статтю
Додати коментар