Чому українці пишаються трембітою, літаком “Мрія”, піснею “Щедрик”?

Твори з укр мови

Чому українці пишаються трембітою? Літаком “Мрія”? Піснею “Щедрик”? Чому кожен українець знає та цінує ці речі?

Чому українці пишаються трембітою, літаком “Мрія”, піснею “Щедрик”?

Українці – нація, яка любить похвалитись своїми здобутками і це ні для кого не секрет.

Українська мова вважається однією з наймелодійніших мов у світі (друга після італійської), а український фольклор – найбагатшим серед усіх. Ці речі є відомими і вже сприймаються як звичайні. Але є й доволі нові, які встигли зарекомендувати український народ у світі як один з найоригінальніших та найталановитіших. До таких, зокрема, і належать літак “Мрія” й пісня “Щедрик”.

Чому українці пишаються трембітою?

Музичний інструмент трембіта, хоч і не є якось новинкою, але також знаний у всьому світі як суто український.

Трембіта – це український народний духовий мундштуковий музичний інструмент. Вона має вигляд великої дерев’яної труби без вентилів і клапанів. Довжина трембіти коливається в межах від 2,5 до 8 метрів, діаметр близько 30 мм, збільшується у розтрубі. Трембіта – власне український інструмент, який виготовляється на Галичині. В українців й іноземців трембіта асоціюється з високим ставним гуцулом в національному вбранні, що стоїть десь на вершині Карпатських гір. І ці асоціації не є безпідставними. Сьогодні, щоб почути звук трембіти, з усіх усюд приїздять люди в Карпати. Хіба ж можна цим не пишатись?

Чому українці пишаються літаком “Мрія”?

Літак “Мрія”, або АН-225 найпотужніший у світі транспортний літак. Він створений у 1988 році саме в Україні, в Київському КБ імені Антонова. Головний конструктор Віктор Ілліч Толмачов. З 1989 року цей літак доставляє найважчі вантажі усім світом. Його максимальна споряджена маса – 640 тонн і це робить його найважчим літаком у світі! До речі, другим серед найважчих також є український літак АН-124, і лише третім – американський. АН-225 встановив 240 абсолютних рекордів, що є надзвичайним випадком в усій авіації. Так, наприклад, у 2012 році на борту літака відбувся картинний показ з неймовірною кількістю картин – 500.

Літак “Мрія” встановив абсолютний рекорд вантажопідйомності — 253,8 тонн! Хіба можна цим не пишатись?

Чому українці пишаються піснею “Щедрик”?

Пісня “Щедрик” сьогодні відома в усьому світі і, здається, немає людини, яка ні разу не чула цієї пісні. Це обробка Миколи Леонтовича достовірних джерел якої, на жаль, немає. Вперше вона була виконана 1916 року і відтоді завоювала серця всіх українців. 1921 року “Щедрик” був виконаний в Нью-Йорку і настільки сподобався американцям, що вони створили власну англомовну версію цієї колядки. 1936 року американець українського походження Петро Вільховський написав англомовний текст на цю мелодію. Американський “Щедрик” отримав назву “Carol of the bеlls”.

Нині ця пісня відома усьому світові завдяки її виконанню американцями на Різдво і використанню в численних кінострічках. Хіба можна не пишатись?

Автор: cup_of_flowers

Оцініть статтю
Додати коментар