“Чи є кобзарі національними героями?” ТВІР

Чи є кобзарі національними героями? твір Твір-роздум

Твір-роздум на тему “Чи є кобзарі національними героями і чи варто відроджувати кобзарство у 21 ст.?” допоможе написати власний текст про значення кобзарів лірників та їх внесок в нашу культуру.

Чи є кобзарі національними героями?

       Згадаймо, що героєм вважають видатну своїми здібностями і діяльністю людину, що виявляє відвагу,  самовідданість і хоробрість у бою та праці. Прикметник «національний»  у тлумачному словнику пояснюється  як властивий певній нації, національності, який відображає її характер, особливості.

       Думаю, що кобзарі – національні герої.

       Немає, мабуть, українця, який би не чув про козака Мамая чи не бачив картину з однойменною назвою, створену рукою народного художника. Під розлогим дубом сидить, підібгавши ноги, і задумливо перебирає струни кобзи  молодий  козак, а поруч  зброя та вірний кінь. Отож, розуміємо, що кобзарі не тільки  кликали  до бою, возвеличуючи у піснях та думах  героїв із народу: козака Голоту, Байду, Морозенка, Самійла Кішку, Івана Богуна, Богдана Хмельницького, а й самі хоробро билися із ворогом. Вирушаючи у морські походи, козаки також не забували про кобзаря, який підтримував  у хвилину зневіри чи відчаю, і надихав до бою.

А  хіба меншої відваги кобзареві треба було під час довгої мандрівки  у ворожу Туреччину чи на невільничій базар у Кафу, щоб викупити з неволі буйну козацьку голову? Чи  не героями були кобзарі, які за дорученням Богдана Хмельницького в роки визвольної війни 1648-1657 років, ходили із розвідкою у ворожий стан?

У  творчості українських кобзарів радянська влада вбачала для себе небезпеку. Вона жорстоко знищила 337 делегатів З´їзду народних співців на станції Козача Лопань поблизу Харкова. Хіба можемо не назвати героєм бандуриста, поета, художника, священник  Миколу Сарма – Соколовського, який сам виготовив на більшовицькій каторзі бандури і створив ансамбль бандуристів, у якому грали Степан Мацура, бандурист Олег Гасюк.

Із ХІ століття  кобзарі, несли  культуру українців у Західну Європу, а ім’я народного співця Остапа Вересая − «Гомера в українській свиті» − потрапило на сторінки періодичних видань Франції, Польщі, Англії. Знаменною подією була і поява кобзаря  в селі чи містечку. Саме кобзар-мандрівник приносив новини про життя цілого краю, палким словом нагадував про героїчне минуле, кликав до боротьби за справедливість чи сіяв зерна тисячолітньої мудрості, високої моральності, що збереглися в народній пісні, думі.                                              

     Отже, кобзарі – національні герої, що стали символ непереможності й нескореності, волелюбної вдачі українського народу, української національної культури.

Матеріал надано лише для публікації на сайті dovidka.biz.ua. Копіювання заборонено!

Оцініть статтю
Додати коментар