Даніел Кіз біографія та цікаві факти

Даніел Кіз біографія та цікаві факти Письменники

Деніел Кіз американський письменник, автор роману «Квіти для Елджернона».  Даніел Кіз біографія скорочено українською та цікаві факти розкажуть про його життя, дитинство, творчість, особисте життя та хобі.

Даніел Кіз біографія

Народився 9 серпня 1927 у Нью-Йорку.

Деніел Кіз народився 9 серпня 1927 року в Нью-Йорку. Вступив до Нью-Йоркського університету, але у 17 років пішов працювати скарбником на нафтовому танкері цивільного флоту США.

Згодом вступив до Бруклінського коледжу та 1950 року отримав ступінь бакалавра з психології. Кіз також отримав ліцензію викладати англійську мову в школах Нью-Йорка.

Після закінчення навчання Кіз почав працювати у видавництві журналів Мартіна Гудмена. Він був редактором журналу «Наукові історії Марвел», та писав для «Atlas Comics» (попередника «Marvel Comics»).

Під час роботи в Atlas Кіз почав писати оповідання. Одне з них, «Branstorm», пізніше перетворилася на роман «Квіти для Елджернона».
За “Квіти для Елджернона” письменник отримав премію Г’юго за найкраще оповідання 1960 року.

У 1955—1956 роках Кіз писав для видавництва коміксів «EC Comics», часто під псевдонімами Кріс Денієльс і Ей. Ді. Локк.

Кіз викладав креативне письмо в Університеті Вейна, а 1966 року став професором в Університеті Огайо, де 2000 року йому присвоїли звання «почесного професора».

Кіз помер 15 червня 2014 року внаслідок ускладнень пневмонії. Йому було 86 років.

Даніел Кіз цікаві факти

Деніел Кіз народився в сім’ї єврейських емігрантів з України Вільяма Кіза та Бетті Аліцкі. Сім’я його матері перебралася з України до Монреалю наприкінці XIX століття. Батько тримав магазин уживаних речей, мати працювала косметологом.

Він був одружений з Орі Васкес, з якою мав доньок Леслі та Гілларі. Одружилися вони 1952 року. Його дружина померла на рік раніше за письменника.

Його дружина Орі Васкес мала великий успіх як образотворчий художник (малювала олією, акрилом, аквареллю). Вона любила співати і танцювати.

Кіз помер у своєму будинку в Бока-Ратон (Флорида) 15 червня 2014 року від ускладнень після перенесеної пневмонії, на рік переживши свою дружину.

Перед тим, як вирушити у плавання у 17 років, Кіз недовго навчався в Нью-Йоркському університеті. Він вступив на медичний факультет, бо його батьки хотіли, щоб син став лікарем. Але медицина його не цікавила, тому він кинув навчання.

Найвідоміші твори:

  • «Квіти для Елджернона»
  • «Таємнича історія Біллі Мілліґана»
  • «Доторк»
  • «П’ята Саллі»
  • Війни Міллігана: Правдиве продовження»
  • «Представляючи Клавдію»
  • «Допоки смерть»
  • «Елджернон, Чарлі і Я: подорож письменника»
  • «Притулок пророцтв»
Оцініть статтю
Додати коментар