Дені Дідро основні ідеї та погляди

Людина і світ

Дені Дідро погляди на державу та релігію великого французького просвітителя, філософа-матеріаліста, найбільшого ідеолога ідеолог революційної буржуазії, засновника і редактора «Енциклопедії», викладені в цій статті.

Дені Дідро основні ідеї

Визнавав об’єктивне існування матерій. Матерія – це вічне явище, якому притаманний постійний рух. Такої категорії як абсолютний спокій в природі немає. Час і простір він вважав об’єктивними формами буття матерії. Сама вона складається з молекул, внутрішнього джерела руху.

Будь-які зміни в природі підкоряються закону причинності. Оскільки природні явища мають між собою нерозривний зв’язок, то межі жива-нежива матерія немає: вони взаємно перетворюються одна в одну.

Філософ Дені Дідро відстоював діалектичне розуміння світу. Воно полягало в тому, що еволюція живих істот обумовлена ​​умовами існування і зміною видів. Він вважав, що деякі форми знаходяться в стані постійної зміни.

Розрізняв приховану і інертні форми чутливості неорганічної природи і діяльну чутливість органічної природи.

Дідро вважав, що джерелом пізнання людини є відчуття, що виникають в результаті впливу явищ природи, предметів на органи чуття.

Він був атеїстом. Тому заперечував існування Бога, критикуючи філософський ідеалізм, догмати про свободу волі і безсмертя душі. В основі людського моральної поведінки бачив прагнення до щастя. Проповідував поєднання громадських і особистих інтересів.

Розглядаючи політичну організацію суспільства, Дідро вказував, що вона виникає з законодавства та громадських ідей. Тільки освічений государ може розумно облаштувати суспільство.

Дені Дідро є великим теоретиком літератури і естетики, а також автором художніх творів. У них автор відстоював реалістичний напрямок.

Основні праці Дені Дідро – «Думки до пояснення природи», «Племінник Рамо», «Розмова Даламбера і Дідро», «Елементи фізіології», «Сон Даламбера» і «Філософські основи матерії і руху».

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися всі про основні ідеї французького філософа Дені Дідро.

Оцініть статтю
Додати коментар