Для чого потрібен ліс?

Природознавство

Для чого потрібен ліс і яке значення має ліс для життя людини? Відповіді на ці питання можна перераховувати досить довго, адже ліс використовується в багатьох сферах.

Для чого потрібен ліс?

Ліс є найважливішою ланкою в процесі дотримання екологічної рівноваги в природі. Яка ж роль лісу в нашому житті і чому не варто настільки інтенсивно його знищувати? Все виходить з його функцій. Давайте разом розглянемо функції, які виконує ця природна екосистема:

• Ліс – це дім для великої кількості представників флори і фауни. Тут живуть птахи, тварини, комахи, а також росте багато рослин, в тому числі лікарських.

• Він істотно зменшує рівень шуму і пилу. Розташована лісосмуга вздовж залізничного полотна або автодороги зменшує рівень шуму на 11 ДЦ. А гектар лісу за рік затримує до 100 тонн пилу.

• Найважливіша функція лісу – це очищення повітря і вироблення кисню. За добу одне дерево виробляє кількість кисню необхідну для 3 дорослих людей. Ось чому ліс називають легенями нашої планети.

• Також ліс виконує ще одну важливу для планети роль – регулює баланс води на Землі. Він покращує гідрорежим водойм, у яких басейни знаходяться на території лісових насаджень. У лісовому грунті і підстилці накопичуються за весняний період запаси вологи, які допомагають зберегти повноводдя озер і річок.

• Лісові насадження пом’якшують клімат.

• Лісові насадження захищають поля від суховіїв і сильних вітрів.

Яке значення має ліс для життя людини?

Лісові насадження позитивно впливають на людське здоров’я, так як очищають повітря від вихлопних газів і загазованості. Крім того, ліс – це джерело їжі, сировини і лікарських трав. З деревини та іншої сировини, отриманої в процесі лісозаготівлі, будують дачі, будинки, лазні, інші споруди, а також виготовляють предмети побуту, меблі, посуд і прикраси. Крім того, лісову сировинну базу широко використовують в медицині, паперовій промисловості та суднобудуванні.

Ще один важливий аспект: ліс несе терапевтичне значення для психіки людини. У вільний час на свіжому повітрі, активні ігри, краса пейзажу і лісова прохолода благотворно впливають на організм. Лесотерапія допомагає зняти втому, знизити напругу і поліпшити настрій.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, яке значення лісів для природи і життя людей у світі і в Україні.

Оцініть статтю
Додати коментар