Для чого потрібні соціальні мережі?

Цікаві факти про людину

Для чого потрібні соціальні мережі? Сьогодні ми не уявляємо свого життя без доступу до мережі, а саме без доступу до соціальних мереж. При цьому соціальні мережі залучають не тільки молодь, а й представників старшого покоління.

Для чого потрібні соціальні мережі?

Спочатку соціальні мережі створювалися як засіб пошуку своїх однокласників, родичів, товаришів по службі, колег і друзів дитинства. За допомогою соціальних мереж можна спілкуватися зі своїми друзями і колегами, які знаходяться за кілька тисяч кілометрів.

Зараз багато хто з нас навіть з сусідами спілкується через свої персональні сторінки в соціальних мережах. Погано це чи добре? Відповідь на це питання сьогодні шукають багато дослідників, а поки соціальні мережі є найкращим методом спілкування з людьми.

Одна соціальна мережа здатна замінити собою відразу кілька вузькоспеціалізованих ресурсів. Соціальні мережі надали можливість використовувати велику кількість інформації, розвиватися, самовдосконалюватися і заробляти.

Плюси соціальних мереж:

  • Соціальні мережі надають можливість спілкуватися колегам по роботі, родичам і друзям, що живуть в різних містах і країнах, а також заводити нові знайомства.
  • Соціальні мережі можна використовувати як інструмент для саморозвитку. Тут можна дивитися пізнавальні фільми, слухати хорошу музику, читати цікаві книги, вивчати іноземні мови. У соціальних мережах створені групи за інтересами, в яких можна знайти цікаву для вас інформацію, наприклад, відео для заняттями з фітнесу або ж з уроками гри на гітарі.
  • Соціальні мережі можуть допомогти під час навчального процесу. З їх допомогою можна обмінюватися конспектами лекцій, завданнями з лабораторних робіт та іншою корисною інформацією. Також є можливість вступити до спільноти певної тематики і детально вивчити питання з історії або ж підтягти знання з іноземної мови. Для цього в соцмережах є посилання на необхідну літературу, фото- і відеоматеріали, можна обговорити проблемні питання з іншими членами групи.
  • Соціальні мережі – це майданчик для розвитку бізнесу. Тут можна прорекламувати свій інтернет-магазин, студію веб-дизайну або рок-школу. Реклама може бути спрямована на цільову аудиторію і про ваш бізнес дізнаються люди, яких могли б зацікавити ваші товари або послуги. Можна відшукати тут нових клієнтів, примножити лояльність постійних покупців.

Мінуси соціальних мереж:

  • Через велику кількість розважальної, поверхневої і часто непотрібної сміттєвої інформації час перебування в соціальній мережі значно збільшується. Таке проведення часу може негативно позначатися на нашому здоров’ї, тому що великий обсяг інформації нерідко стомлює і навантажує нервову систему.
  • Також може змінюватися гормональний фон в результаті залежності від інтернету. Наприклад, в момент перевірки соціальних мереж сильніше виділяється гормон окситоцин, який відповідальний за почуття співпереживання.
  • Мінусом є і те, що людина втрачає навик реального спілкування, тому що звикає до спілкування в режимі онлайн. Листуючись в соцмережах, люди часто не дотримуються правил граматики і пунктуації, використовують малий словниковий запас, емоції замінюються смайликами – все це негативно позначається на спілкуванні в реальному світі.
  • Спецслужби використовують соцмережі для організації стеження. Представники спецслужб складають приблизно 15% користувачів соціальних мереж.
  • Ще один мінус – це ЗАЛЕЖНІСТЬ від соціальних мереж

В Україні користувачі соціальних мереж переважно люди від 12 до 45 років. Психологи звертають увагу більше на підлітків, бо психіка в їхньому віці не стійка, і виникає психологічне захворювання, яке називають інтернет залежністю. Це захворювання впливає на успішність підлітків в школі, а також їх світогляд. Згідно зі статистикою щотижня діти в соцмережах проводять: від 7 до 14 годин – 23%, 14-21 годину – 57% і більше 21 години – 20%. Кожна п’ята дитина один з семи днів тижня витрачає на соціальні мережі.

Соціальні мережі можуть принести багато користі. Але зловживання соціальними мережами може привести до залежності, втрати уваги, втрати часу, відчуження і отупіння. Соціальні мережі – це і добре і погано. У наших силах брати від них тільки хороше і відсівати погане. Для того, щоб соціальні мережі не завдали шкоди здоров’ю і психіці, кожна людина повинна регламентувати своє проведення часу в віртуальному просторі.

Оцініть статтю
Додати коментар