Джон Грін біографія скорочено та цікаві факти

Джон Майкл Грін біографія скорочено та цікаві факти Письменники

Джон Майкл Грін біографія скорочено та цікаві факти з життя американського письменника і сценариста розкажуть багато нового про цю особистість.

Джон Грін коротка біографія

Джон Грін народився 24 серпня 1977 року в Індіанаполісі (штат Індіана) в сім’ї Майка і Сідні Грін. Після його народження сім’я кілька разів переїжджала, поки не влаштувалися в Орландо, Флорида. Джон навчався в Підготовчій школі Хайленд в Орландо і Indian Springs School в передмісті Бірмінгема, Алабама. Саме, цю школу він описує в романі «У пошуках Аляски». У 2000 році Грін закінчив Кеньон-Коледж з дипломом з англійської літератури і релігієзнавства.

Після закінчення коледжу Грін 5 місяців, працював в якості студента капелана в дитячій лікарні. Тоді він мріяв стати єпископальним священиком, але робота з дітьми, що страждають від важких захворювань, надихнула його стати письменником і написати роман «Винні зірки».

Пізніше Грін переїхав до Чикаго, де влаштувався асистентом видавця і редактора в книжковий магазин «Booklist». З Чикаго Грін переїхав до Нью-Йорк, де жив протягом двох років, поки його дружина Сара вчилася в аспірантурі. За цей час Джон встиг написати свій перший роман «У пошуках Аляски», який отримав «Премію Майкла Л. Принца».

У 2006 році Грін випустив роман під назвою «Досить Катрін», а через два роки третій – «Паперові міста». Книга «Паперові міста» зайняла п’яту сходинку в рейтингу бестселерів за версією «Нью-Йорк Таймс» і виграла безліч премій.

У 2012 році вийшов роман «Винні зірки», який був екранізований в 2014.

У 2017 році світ побачив роман «Черепахи – і немає їм кінця», детективна історія, про пошуки зниклого мільярдера Рассела, за допомогу в пошуках якого було оголошено солідну винагороду.

Джон Грін цікаві факти

З 21 травня 2006 Джон Грін одружений на Сарі Уріст Грін. Подружжя виховує двох дітей – сина Генрі і дочку Еліс.

Джон Грін, як і герой свого дебютного роману «товстун» Майлз, збирає передсмертні висловлювання відомих людей. Сам він найбільше любить останні слова Оскара Уайльда. Письменник вмирав в химерно декорованому номері готелю і заявив: «Ні, або ви знімете ці шпалери, або я помру».

Грін також відомий своєю діяльністю на ниві Інтернет-технологій. У 2007 році він запустив на YouTube канал VlogBrothers, яким керує зі своїм братом, Хенком Гріном.

Джон є пристрасним шанувальником Ліверпуля.

Його першою машиною була Volvo, і вона навіть мала ім’я: «Так, мою першу машину назвали Arlo, в честь народного співака Арло Гатрі. Це був старий іржавий квадратний Volvo 240″.

Джон Грін “Провина зірок” аудіокнига українською

Оцініть статтю
Додати коментар