Елеонора Рузвельт коротка біографія та цікаві факти

Держава

Елеонора Рузвельт коротка біографія та цікаві факти з життя американської громадської діячки, дружини президента США Франкліна Делано Рузвельта.

Елеонора Рузвельт біографія

Елеонора Рузвельт народилася в Нью-Йорку 11 жовтня 1884 року. Хоча вона виросла в досить багатій родині, у неї було важке дитинство. Її мати померла, коли їй було всього 8 років, і її батько, коли їй було 10 років.

Поки її батьки були живі, її мати погано ставилася до неї. У Елеонори було небагато друзів її віку, і вона була тихою і боязливою дитиною.

Коли Елеонорі виповнилося 15, бабуся відправила її в школу-інтернат біля Лондона. Спочатку Елеонора була налякана, проте директриса проявляла до неї особливий інтерес. На той час, як вона закінчила навчання, Елеонора стала упевненою в собі. Вона багато дізналася про себе і життя. Вона повернулася додому новою людиною.

Після повернення до Сполучених Штатів Елеонора почала зустрічатися зі своїм далеким двоюрідним братом Франкліном Рузвельтом. Він був красивим юнаком, і навчався в Гарвардському університеті. Франклін закохався в Елеонору. Вони одружилися 17 березня 1905 року. До вівтаря її замість покійного батька вів дядько Теодор Рузвельт. У Рузвельтів народилося шестеро дітей. Елеонора дбала про домашнє господарство і про дітей.

Франклін став відомим політиком, і хотів стати президентом. Франклін захворів на поліомієліт і ледь не помер. Після такої важкої хвороби Франклін міг пересуватися тільки в інвалідному візку.

Незважаючи на свою хворобу, Франклін вирішив залишитися в політиці. Елеонора була сповнена рішучості допомогти йому будь-яким можливим способом. Вона стала брати участь в ряді організацій. Вона хотіла допомогти бідним, чорношкірим, дітям і жінкам жити краще.

Франклін Д. Рузвельт став президентом Сполучених Штатів 4 березня 1933 року.

На початку президентства Франкліна у Америці тривала Велика депресія. Люди по всій країні щосили намагалися знайти роботу і заробити на їжу. Франклін почав втілювати ряд реформ. Елеонора використовувала положення першої леді для активної пропаганди Нового курсу та інших реформ Рузвельта. Елеонора вирішила подорожувати по країні, щоб подивитися, як живують люди. Вона повідомила чоловіку, де людям потрібна допомога, і що краще робити.

Коли Японія напала на Сполучені Штати в Перл-Харборі, у Франкліна не було вибору, окрім як оголосити війну і вступити в Другу світову. Елеонора пішла працювати на Червоний Хрест. Вона поїхала в Європу і Південну частину Тихого океану, щоб відвідати хворих і поранених і розповісти військам про те, як їх високо цінують.

12 квітня 1945 року Франклін помер від інсульту. Елеонорі було сумно, але вона хотіла продовжити свою роботу. Протягом семи років вона представляла Сполучені Штати в ООН.

Елеонора написала кілька книг, включаючи «Це моя історія», «Це я пам’ятаю», «Моя власна» і автобіографію. Вона продовжувала боротися за рівні права для чорношкірих і жінок. Вона була головою Комісії зі становища жінок при президенті Кеннеді.

Елеонора померла 7 листопада 1962 року в віці 78 років. Вона була похована поряд зі своїм чоловіком Франкліном.

Елеонора Рузвельт цікаві факти

Її назвали Анною Елеонорою, але використовувала вона своє друге ім’я.

Франклін вперше запросив Елеонору танцювати, коли їй було п’ятнадцять років на сімейній різдвяній вечірці.

Президент Гаррі Трумен одного разу назвав її «Перша леді світу».

У той час як Елеонора була першою леді вона вела газетну колонку під назвою «Мій день», де розповіла про повсякденне життя в Білому домі.

Елеонора часто носила з собою пістолет для захисту.

Вона була тричі номінована на Нобелівську премію миру.

Оцініть статтю
Додати коментар