Володимир Василькович біографія

Володимир Василькович біографія Держава

Володимир Василькович, біографія князя Володимирського та Берестейського із дому Романових, коротко розповість про його життя, діяльність, роки правління.

Володимир Василькович біографія скорочено

Народився майбутній князь орієнтовно в 2-ій половині 40-их років XIII ст. Волинський князь Василько був його батьком та рідним братом Данила Романовича. Тому з молодих років він разом з батьком брав участь у військових походах. Крім військового мистецтва, Володимира вчили дипломатії. Він же мав стати в майбутньому князем. Так сталось, що після смерті батька в 1269 році Володимир Василькович зайняв престол у Володимирі та правив територіями Західної Волині.

В Галицько-Волинському літописі він згадується як зразковий християн, котрий читає Священне писання, підтримує благочестя.

Володимир Василькович описується як смиренний, милостивий до убогих, справедливий князь.

Після смерті батька він брав участь у військових походах на поляків та литовців. По смерті Василька Романовича у 1269 році і Володимир зайняв його місце.  Князь в 1273 році переміг у битві ятвягів та змусив їх до миру.

На цьому його звитяги не закінчились. В 1274 році Володимир воював з литовським князем Тройденом, котрий робив постійні набіги на Володимирські волості. Вороги то укладали мирні договори, то порушували їх. Але в результаті військової допомоги хана Ногая та затятості князів Мстислава та Юрія, ворога було подолано.

В 1280 році Володимир допомагав Леву Даниловичу у війні з Лешком ІІ Чорним. Через два роки хан Ногай зажадав щоб Василькович з іншми князями пішли на угорців. Але стан здоров’я  Володимира не дозволив піти йому у похід, тому він відіслав лише своє військо. Йому ставало все гірше: у нього почала гнити нижня губа. Недуга прогресувала протягом 4-рьох років. Попри це князь довгий час продовжував ходити й їздити верхи.

Варто відмітити, що князь довго не мав дітей. Ще в 16-річному віці він обвінчався з княжною Ольгою. Але в віці 30-32 років у подружжя так і не народились діти. Тоді Володимир вмовив дружину щоб дитину йому народила інша жінка і пообіцяв, що ніколи її не покине. Так і народилася донька Ізяслава, названа на честь прапрадіда.

У 38 років Володимир Василькович вже тяжко хворів, тому почав готувати заповіт. Не люблячи Лева за його властолюбство та жорстокість, а його сина Юрія за інтриги, князь вирішив віддати свою волость Мстиславу Даниловичу. Не залишив він поза увагою й кохану дружину Ольгу та названу доньку Ізяславу: їм мало відійти місто Кобрин, а Мстислав мав не видавати доньку без згоди княгині.

володимир василькович політика

Що зробив Володимир Василькович?

На 40-му році, 10 грудня 1288 року книжник і будівничий, великий князь, котрий  переписав два Євангелія-апракос і Апостол, редагував літописи та  збудував багато храмів, у які вкладав дорогі ікони та книги у дорогій оправі, йде з життя від тяжкої хвороби: раку гортані та нижньої щелепи.

Помер князь у Любомль, а поховали його через чотири місяці після смерті у теперішньому Володимирі-Волинському, за 50 км від місця смерті. До місця поховання Володимира Васильковича везли саньми, а його тіло протягом 118 днів – до 6 квітня 1289 року лежало не запечатаним. Коли знову відкрили труну, то побачили, що тіло його нетлінно, а з гробу відчувався приємний аромат.

Цікавим залишається той факт, що після смерті чоловіка княгиня Ольга не пішла в монастир, як було прийнято на той час. Вона безмежно любила свого чоловіка, тому вирішила продовжити його справу та зайнялась обороною власних земель. Загинула вона в бою неподалік на південь від Кобрина, невдовзі після смерті Володимира Васильковича.

Оцініть статтю
Додати коментар