Елеонор Портер цікаві факти

елеонор портер цікаві факти Цікаві факти про відомих людей

Елеонор Портер цікаві факти з життя та творчості відомої американської дитячої письменниці і романістки розкажуть про її дитинство, захоплення та особисте життя.

Елеонор Портер цікаві факти

Народилася майбутня письменниця 19 грудня 1868 в містечку Літтлтон, штат Нью-Гемпшир в родині багатого аптекаря. З дитинства Елеонор виховувалася в пуританському дусі і співала в церковному хорі.

Вона була досить хворобливою дитиною, тому вчителі в початкових класах приходили до неї додому.

Завдяки своїм вокальним даним дівчина стала випускницею найстарішого музичного навчального закладу США – Консерваторії Нової Англії.

У 1892 році Елеонор вийшла заміж за Джона Лаймана Портера, бізнесмена з Вермонта, після 10 років жвавого листування.

Елеонор Портер не могла мати дітей, тому знайшла розраду в написанні історій для дітей та допомоги сирітським притулкам.

Перші оповідання були опубліковані в жіночому журналі «Домашній співрозмовник» і нью-йоркському тижневику.

У 1907 році було опубліковано її першу повість під назвою «Проти течії: історія Маргарет».

полліанна аналізНайзнаменитіша повість Елеонор Портер – «Полліанна». На Бродвеї було поставлено однойменну п’єсу, яка пройшла з великим успіхом.

Відома американська актриса, зірка німого кіно Мері Пікфорд, за право екранізувати роман заплатила його авторці чималу на той час суму. Роман «Полліанна» захопив читачів настільки, що на адресу Елеонор Портер посипався шквал листів з проханнями розповісти, що сталося з головною героїнею роману далі.

Примірник роману «Поліанна» Елеонор Портер подарувала своїй бабусі Меріон на знак великої пошани і вдячності за ті поради, які письменниця отримала від неї у дитинстві. Цей примірник тепер дбайливо зберігається в одній із найбільших бібліотек світу – Бібліотеці Конгресу США.

Елеонор Портер цікаві фактиДо числа найбільш популярних творів відносять – «Просто Девід» 1916 року, «Шлях до згоди» 1917 року, «Про гроші, гроші» 1918 року, «Світанок» 1919 і «Мері-Мерайя» 1920 року.

Померла письменниця 21 травня 1920 року. У «Нью-Йорк таймс» був написаний некролог під коротким заголовком «Померла автор Поліанни».

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися щось цікаве про Елеонор Портер.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Жож

    еееее чого тут мало інформація

    Відповіcти
  2. Влад

    Информация интересная но тока ви задайте много читать на каникули

    Відповіcти