Ернст Гофман біографія коротко

гофман біографія скорочено Письменники

Гофман Ернст Теодор Амадей – німецький письменник і композитор. Коротка біографія Гофмана розповість про його життя та творчість.

Гофман біографія коротко

Народився 24 січня 1776 в Кенігсберзі (нині Калінінград). Син чиновника. Батьки розійшлися, коли хлопчикові було три роки; його виховував дядько – юрист за професією.

У 1800 році Гофман прекрасно закінчив курс юридичних наук в Кенігсберзькому університеті і пов’язав своє життя з державною службою. До 1807 року працював у різних чинах, у вільний час займаючись музикою і малюванням. Після університету він отримав місце ассесора в Познані, де був радо прийнятий в суспільстві. У Познані молодий чоловік так пристрастився до гульні, що був переведений в Полоцьк з пониженням на посаді. Там Гофман одружився з полькою з добропорядної буржуазної сім’ї і одумався.

Кілька років родина бідувала, Гофман періодично працював як диригент, композитор і декоратор в театрах Берліна, Бамберга, Лейпціга і Дрездена, писав статті про музику для журналів.

Після 1813 справи його пішли краще після отримання невеликої спадщини. Місце капельмейстера в Дрездені ненадовго задовольнило його професійні амбіції.

Він став одним з основоположників романтичної естетики, представляв музику як «невідоме царство», що розкриває людині сенс його почуттів і пристрастей.

Йому належить романтична опера «Ундіна» (1813), симфонії, хори, камерні твори та ін.

гофман біографія скороченоПід час битви при Ватерлоо Гофмани опинилися в Дрездені, де пережили всі тяготи і жахи війни. Саме тоді Гофман підготував до друку збірку «Фантазії в дусі Калло» (у чотирьох томах, 1815), куди увійшли новели «Кавалер Г’люк», «Музичні страждання Йоганна Крейслера, капельмейстера», «Дон Жуан».

У 1816 р Гофман отримав в Берліні місце радника юстиції, що забезпечує твердий дохід і дозволяє присвячувати час мистецтву. У літературній творчості він проявив себе як класичний романтик.

У новелах, повістях «Золотий горщик» (1814), «Крихітка Цахес на прізвисько Цинобер» (1819), романі «Еліксир диявола» (1816) світ представлений немов видимий в двох планах: реальному і фантастичному, причому фантастичний постійно вторгається в реальний (феї п’ють каву, чаклунки торгують пиріжками і т. п.).

Письменника вабила область таємничого, позамежного: марення, галюцинації, несвідомий страх – його улюблені мотиви.

Помер 25 червня 1822 в Берліні.

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Игор

  Спісіба

  Відповіcти
  1. Настя

   спасиба за ета Вам 🙂 =0

   Відповіcти
 2. Ярослав

  Велике дякую Вам!

  Відповіcти
  1. Віка

   дуже велика дякую ♥️

   Відповіcти
 3. Егор

  Пасиба за биографию

  Відповіcти
  1. Настя

   біографія прикольна але це вже не скорочено це дуже велике для скорочено так що не дуже

   Відповіcти
 4. ДМИТРО

  ДЯКУЮ

  Відповіcти