Гофман цікаві факти

цікаві факти гофман Цікаві факти про відомих людей

Ернст Гофман цікаві факти з життя німецького письменника та композитора з душею романтика розкажуть про його дитинство, захоплення, творчість, особисте життя.

Цікаві факти про Гофмана

Народився Гофман 24 січня 1776 року в Кенінгсберзі. Будучи талановитою людиною, сфера його інтересів не обмежувалась тільки письменництвом.

Він був гарним юристом, літератором, музикантом та живописцем. Але не дивлячись на всі таланти, помер Гофман в цілковитій бідності.

В 12 років він уже вмів грати на органі, скрипці, гітарі та арфі. Створив першу в історії романтичну оперу «Ундіна».

Він був досить замкнутою дитиною, важко сходився з людьми

До 18 років Ернст Гофман проживав тільки з дядьком. Його батьки розлучилися, коли йому було три роки. Жив він у бабусі, а його вихованням займався дядько Отто Дерфер. Хлопчика з дядьком об’єднувала тільки любов до музики.

Гофман порівнював юридичну фірму, де він працював, зі скелею Прометея.

Вперше закохався у заміжню жінку з п’ятьма дітьми. Невдачі та критика на літературному поприщі привела його до зловживання спиртним. Далі гірше. При захопленні Варшави французами, було вбито його єдину дочку Теодору, а дружина отримала важкі поранення. Сам Ернст довго страждав на нервову гарячку.

Все життя вважав, що його переслідували невдачі. Спочатку від нього відмовились батьки. Потім йому довелось вивчити юридичну справу, яку він ненавидів всією душею, потім загинула його донька.

Майже все життя він провів в голоді і холоді. Дійсно, щасливим та безтурботним його життя не можна назвати.

цікаві факти про гофманаГофман пристрастився до алкоголю, який вживав кожного дня.

Ернст Гофман – це перший музичний критик в Німеччині, рецензії та статті якого друкувались в журналах та газетах. Будучи фанатом Моцарта, він змінює одне із своїх імен на Амадей і переїжджає до Варшави. Там він створю свій власний оркестр і стає його дирижером. Пише критичні статті про музичні твори Бетховена.

Всі казки Гофмана мають автобіографічний характер. Особливо ця тенденція прослідковується у творі “Життєва філософія кота Мура” вкупі з фрагментами біографії капельмейстера Йоганнеса Крейслера, що випадково збереглися у макулатурних листах».

У Гофмана дійсно жив дуже улюблений кіт Мурр. Письменник стверджував, що пухнастий друг не тільки спить на його рукописах, а й любить лазити за ними в шухляду, щоб читати вголос.

Моцарт – той композитор, який став для Гофмана взірцем майстерності. Він настільки захоплювався композитором, навіть змінив одне зі своїх імен на Амадей. Опера Моцарта «Дон Жуан» була його улюбленим музичним твором.

Улюблені заняття Гофмана: малювання, музика, театр, література.
Риси характеру: професіонал, талановитий, дотепний співрозмовник, дивак.

Найпопулярніші твори Гофмана: “Чортовий еліксир” (1816); романи та новели для збірки “Нічні оповідання” (1817); “Дивні страждання одного директора театру” (1819); “Крихітка Цахес на прізвисько Цинобер” (1819); “Серапіонові брати” (1819); «Золотий горнець»,«Життєва філософія кота Мурра» (1820), «Лускунчик і Мишачий король»; “Принцеса Брамбілла” (1821); “Мейстер Фло, казка в сімох пригодах двох друзів” (1822).

Сподіваємося з цієї статті ви дізналися щось цікаве про Гофмана.

Оцініть статтю
Додати коментар