Фактори, які послаблюють здоров’я

Медицина

Фактори, що ослаблюють здоров’я негативно позначаються на вашому зовнішньому вигляді, на вашому самопочутті. Тому потрібно уникати того, що пагубно впливає на ваше здоров’я.

Чинники, що впливають на здоров’я людини негативно

Куріння. Шкода від куріння сигарет була доведена дуже давно. Проте більшість людей продовжують підтримувати цю шкідливу звичку, самостійно руйнуючи своє здоров’я. Крім того, що в першу чергу, безумовно, страждає дихальна система, впливу отруйних речовин піддаються і інші органи. Як правило, курець відрізняється ослабленим імунітетом, постійним відчуттям втоми і навіть запамороченням. До цієї невтішної картини можна додати пожовклі пальці, сиплий голос і пошкоджені зуби.

Алкоголь. В організмі «алкоголіка» уражаються не тільки печінка, як думає більшість, але і головний мозок, підшлункова залоза, серце і кровоносні судини. Сильно страждають нирки, особливо від слабоалкогольних напоїв, і репродуктивні органи. Алкоголь підступний ще й тим, що у людини, яка регулярно його вживає, сильно знижується критика до свого стану, тому покинути вживання спиртних напоїв без сторонньої допомоги часто нереально.

Вживання жирної їжі. Сюди ж можна віднести і часте вживання спиртних напоїв. При регулярному вживанні ці продукти сприяють розвитку небажаних пухлин, утворень і захворювань. Люди також часто страждають надмірною вагою.

Вживання кави. Якщо ваша норма – чашка кави в день, тоді ви можете пропустити цей пункт. Але якщо ви не уявляєте свій день без 2-3 чашок в день, настійно радимо призупинитися. Звичайно, випиваючи каву, ви отримуєте додатковий заряд енергії. Але в той же самий час ви даєте додаткове навантаження на серце. Часто любителі кави відрізняються підвищеним тиском, прискореним серцебиттям і головним болем.

Нерухомий спосіб життя. Зараз багато людей прагнуть працювати в офісі. З одного боку, це стабільна і легка робота. Але з іншого, ми навіть не замислюємося, як вона впливає на наше здоров’я. Малорухомий спосіб життя небезпечний для вашого організму.

Надмірне вживання ліків. Прочитавши інструкцію до будь-якого препарату, ви побачите, що він, звичайно ж, лікує і усуває вашу проблему, при цьому цілком імовірно, що зможе створити нову.

До негативних факторів обов’язково слід віднести погану спадковість, це одна зі складових нашого організму, яка забезпечує характер реакції організму на зовнішні і внутрішні подразники.

Фактори навколишнього середовища також впливають на здоров’я людини. Всі ми знаємо, що немає життя без води і повітря. Але і перше, і друге джерело енергії і життя – не тільки приносить користь, але і шкоду, це забруднення водойм, грунту, атмосфери. Слід визнати, що дуже мале число виробництв відповідає екологічним нормам. Деякі райони нашої країни настільки забруднені, що жити в них стає небезпечно для людини.

Тут також важливий і біологічний аспект. Ніхто не захищений від укусу комахами або будь-якою іншою живністю. Розвинені віруси і бактерії поширюються, удосконалюються, представляючи собою істотну небезпеку. З появою життя на Землі виникли мікроорганізми, які продовжують розвиватися досі. Без географічних кордонів і тимчасових обмежень спалахують епідемії чуми, віспи інших серйозних захворювань. Звичайно, така хвороба не зустрічається на кожному кроці. Вірус подібного захворювання може почати розвиватися, якщо організм людини ослаблений.

Не варто забувати про зміну клімату. Різка зміна погоди, затяжні дощі, волога, сухість і неймовірна спека – все це негативно позначається на здоров’ї не тільки метеозалежних, а й на стані здорових людей.

Тепер Ви знаєте, які чинники визначають здоров’я людини позитивно, а які негативно.

Оцініть статтю
Додати коментар