Характеристика Івана Гонти в поемі “Гайдамаки” Шевченка допоможе розкрити образ героя, визначити його риси характеру.
“Гайдамаки” характеристика Івана Гонти
Найяскравіше і найповніше образ Гонти розкрито в розділі «Гонта в Умані», де він спершу з Максимом заохочує гайдамаків: «Добре, діти. Отак їх, проклятих!», а потім до нього приносять його синів-католиків. З цього часу відбувається боротьба Гонти-месника і Гонти-батька.
Гонта топить своє горе в крові шляхтичів, у руйнуванні, напівбожевільному крикові, страшних чоловічих сльозах. Страждання Івана такі великі, що, здається, небо над ним повинно розколотися або земля під ногами розступитися. Сам Гонта вважає себе пропащим навіки. Ось чому зорі — за фольклорним уявленням «Божі оченьки», «Божі бджілоньки» — стають для дітовбивці найвищим докором сумління: Праведнії зорі! / Сховайтесь за хмару, я вас не займав, / Я дітей зарізав!
У народних переказах немає свідчень про вбивство Гонтою своїх синів-католиків. Шевченко вводить у поему цей епізод, щоб підкреслити відданість ватажка справі. У цьому Гонта схожий на гоголівського Тараса Бульбу, б о не може відступити, інакше не зможе потім вимагати виконання присяги від інших учасників повстання.
Цитати до образу Гонти з поеми “Гайдамаки” Шевченка ви можете прочитати в наступній статті.
Дякую за цю статтю, дуже допомогли