Герберт Веллс біографія скорочено

Герберт Уеллс біографія скорочено Письменники

Герберт Веллс біографія скорочено розповість  українською про життєвий і творчий шлях відомого письменника, який вигадав образ Машини часу.

Герберт Джордж Вэллс коротка біографія

Герберт Джордж Веллс (Уеллс) – англійський письменник і публіцист. Представник критичного реалізму. Прихильник фабіанського соціалізму.

Народився 21 вересня 1866 в Бромлі, передмісті Лондона. Його батько був крамарем і професійним гравцем в крикет, мати – економкою. Спочатку навчався в класичній школі Мідхерст.

Освіту здобув в Кінгс-коледжі Лондонського університету, який закінчив у 1888 році. Навчаючись він потрапив до лабораторії Гекслі, де ним зацікавився послідовник Чарльза Дарвіна. Він здобув ґрунтовну освіту і до 1891 року отримав два вчених звання з біології, з 1942 року доктор біології. 

Після учнівства в торговця мануфактурою і роботи в аптеці побував вчителем у школі, викладачем точних наук і помічником у Томаса Хакслі. У 1893 році професійно зайнявся журналістикою. Згодом у нього виникла ідея створення циклу науково-фантастичних романів.

Веллс став відомим завдяки його першій роботі – «Машина часу» в 1895 році. Незабаром після опублікування цієї книги, Веллс написав такі: «Острів доктора Моро» (1895); «Людина-невидимка» (1897), і найбільш відому його роботу: «Війна Світів» (1898).

З 1903 по 1909 рік Веллс входив до Фабіанскької спільноти, яка виступала за обережність і поступовість в політиці, науці та суспільному житті.

Між 1924 і 1933 роками Веллс мешкав головним чином у Франції. З 1934 по 1946 рік він був міжнародним президентом ПЕН.

Герберт Уеллс біографіяВеллс мешкав у Лондоні і на Рив’єрі, часто виступав з лекціями і багато подорожував.

Був двічі одружений: з 1891 по 1895 рр. на Ізабеллі Мері Веллс (розлучилися), а з 1895 по 1928 рр. – На Емі Кетрін Веллс (в дівоцтві Роббінс, померла від раку). У другому шлюбі народилося двоє синів.

У 1920 році Веллс познайомився з Марією Ігнатіївною Закревською-Будберг (є привід вважати її агентом НКВД), яка стала його кoхaнкoю. Зв’язок відновився в 1933 році в Лондоні, куди вона емігрувала після розставання з Горьким. Близькі стосунки М. Будберг з Веллсом тривали до самої смерті письменника, він просив її вийти за нього заміж, але вона рішуче відкинула цю пропозицію.

Веллс помер 13 серпня 1946 року в своєму будинку від ускладнень важких проблем з обміном речовин.

Цікаво! Герберт Веллс вважав, що фантастика – це засіб прогнозування життя людей у майбутньому.
Нотатки до роману “Машина часу” автор зробив під час навчання в Кінгс-коледжі.
Герберт Веллс у своїх творах завжди спирався на досягнення сучасної науки.Письменника завжди цікавила духовна сутність суспільства

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. ★ηельмень★

  Çуηер Сайт !!!!!!!!!!!!!!!!

  Відповіcти
 2. ктрктк

  🙂

  Відповіcти
  1. пельмень

   супер сайт, обожаю его

   Відповіcти
 3. пельмень

  сайт топ написал на 12

  Відповіcти
 4. Незнайомець

  Дуже мало інформації про письменника я розлючена

  Відповіcти
  1. перевіряльщик

   нармально інформації ти шо для 7 класу ок

   Відповіcти
 5. перевіряльщик

  той хто написав я розлючена той нерозуміє що каже це дуже багато і розповідається найголовніше тільки несказано ким були його батьки для 7 класників це добре

  Відповіcти
  1. А

   Сказано:
   Його батько був крамарем і професійним гравцем в крикет, мати – економкою

   Відповіcти