«Невидимець» скорочено

невидимець читати скорочено Короткий зміст

«Невидимець» скорочено читати українською роман Герберта Уеллса варто, щоб згадати всксвітньо відому історію. Неведимість зробила головного героя жорстоким і неймовірно самотнім, в результаті погубивши його.

«Невидимець» скорочено читати

Події роману відбуваються на початку XX століття в Англії, у селі Айпінг, потім у Лондоні.

Головні герої:

  • Гріффін – вчений і головний герой, геніальний вчений-фізик, якому під час експериментів вдалося стати невидимим.
  • доктор Кемп – університетський друг Гріффіна.
  • бродяга Томас Марвел – був співучасником злочинів Гріффіна.

Твір починається з опису трактиру «Кучер і коні», яким володіють місіс Хол і її підкаблучник – чоловік. На початку лютого в трактирі з’явився закутаний з голови до ніг таємничий незнайомець. Взимку постояльців мало, а незнайомець до того ж щедро платить. Господарі містер і місіс Холл погоджуються поселити його.

Його поведінка здається все більш дивною, все більше насторожує оточуючих. Більшість багажу постояльця займали різні пляшки, якими він заповнив всю свою кімнату. Він дуже дратівливим, уникав спілкування з оточуючими. Коли він їсв, то прикривав рот серветкою. Голова його вся була обмотана бинтами. До того ж невідомо, чим він займається. З його кімнати завжди тхнуло якимись хімічними препаратами.

Груба поведінка постояльця, його нічні прогулянки пустельними вулицями та небажання з’являтися в церкві стали викликати серед місцевого населення чутки. Незабаром його прозвали людиною-примарою.

Таємничого незнайомця звуть Гріффін. Він прагне повернути собі колишній стан, стати видимим, але терпить невдачу за невдачею. У нього закінчуються гроші, а господарі не бажають його годувати безкоштовно. Тоді, користуючись своєю невидимістю, він йде на грабіж. Звичайно, підозра насамперед падає на нього.

Того ж ранку містер і місіс Холл зазирнули в кімнату свого постояльця і ​​з подивом помітили, що його одяг був на місці, а його самого ніде не було видно. Але далі були ще дивніші події: меблі почали рухатися по кімнаті, нападаючи і виштовхуючи подружжя у двері. Вони вирішили, що в меблі вселилися примари.

Гріффін потроху божеволіє. Голодний і змучений, одного разу він робить божевільний крок: на очах у всіх зриває своє маскування. Він розчиняється в повітрі. Навколишні в шоці.

Перша гонитва за Невидимкою закінчується для нього благополучно. Крім того, рятуючись від переслідування, Гріффін наштовхується на волоцюгу Марвела, любителя спиртного. Невидимка пояснює Марвелу, що він – такий же зацькований, тому йому обов’язково треба допомогти. Треба дістати одяг і гроші. Марвел виконує всі вимоги Невидимки, хоча усвідомлює свою залежність від такого небезпечного суб’єкта. Марвел попросив було дати йому спокій, але у відповідь отримав лише пару міцних тумаків і пораду слухатися у всьому доти, доки Невидимка сам його не відпустить.

Невидимець скороченоУ місті свято. А Невидимка вирішив на прощання влаштувати розгром. Він перерізає телеграфні дроти, забирає книги зі своїми науковими записами, набирає побільше грошей і, навантаживши всім цим Марвела, тікає. У той же час Марвел все поривається втекти, але його зупиняє безліч монет в кишенях і, звичайно, страх перед Невидимкою.

А доктор Кемп спокійно сидить у своєму кабінеті і займається науковою роботою. В один день через вікно він бачить людину зі стопкою книг, що біжить по вулиці. Втікач ховається спочатку в одному шинку, а потім – в поліцейській дільниці. В цей час хтось дзвонить у двері квартири Кемпа. Але коли доктор відкриває, за дверима нікого не видно. А невидимий відвідувач вже в кабінеті. На лінолеумі кров. У спальні зім’ята постіль … І тут він чує голос: Боже мій, та це Кемп !. Як з’ясовується пізніше, Гріффін і Кемп вчилися в одному університеті.

Але що ж сталося з Гріффіном? Уже будучи Невидимкою, він гнався за бідолахою Марвелом, який зник в шинку Веселі Крікетисти. Але через те, що все місто знає про існування Невидимки, один з відвідувачів кабачка починає стріляти в двері. Одна з куль потрапляє Гриффину в руку.

… Кар’єра Гріффіна складається не кращим чином. Геніальний вчений, він відкрив спосіб стати невидимим. Але страх, що його відкриття присвоять менш обдаровані люди змушує Гріффіна зберігати все в таємниці. Однак нестача грошей незабаром штовхає його на перший злочин. Він грабує свого батька, відібравши у нього чужі гроші. Через це батько закінчує життя самогубством.

Після цього олодий учений винайняв квартиру на Грейт-Портленд-стріт, де продовжив свої досліди. Спочатку Гріффіну вдалося зробити невидимим шматок «білої вовняної матерії», потім був проведений експеримент з кішкою. Через деякий час до Гріффіна завітав домовласник з проханням припинити свої дивні досліди, через які страждає репутація будинку. Молодий чоловік вирішив не гаяти часу і провів на собі експеримент зі зникнення. Коли вранці домогосподар прийшов з поліцією, Гріффін був уже повністю невидимий.

Ставши невидимим, Гріффін спочатку насолоджувався «перевагою свого становища». Проте незабаром усвідомив і всі його недоліки: Невидимку постійно зачіпали перехожі та екіпажі, на нього нападали собаки. Але найгірше було ходити роздягненим, через це він дуже швидко Гріффін застуджувався.

Скоро стало зрозуміло, що сніг, дощ, бруд і навіть туман видавали Ґріффіна, окреслюючи його силует. Поблукавши вулицями, він зайшов у костюмерну лавку, де вкрав костюм та гроші. Трохи подумавши, Грріффін вирішив дістатися Айпінга.

Далі Гріффін підпалює будинок, знищує всі свої препарати, потім їде. Тепер треба навчиться переходити з невидимого стану в видимий, що це ніяк не вдається Невидимцеві.

З’явившись у доктора Кемпа, Невидимка пропонує йому стати своїм спільником. Кемп розуміє, що перед ним – небезпечний фанатик, і повідомляє про невидимку в поліцію. Невидимка тікає геть. Але його шукають за планом, складеним Кемпом. Дороги усипані товченим склом, двері і вікна будинків замкнені, всюди нишпорять собаки. Невидимка зацькований. Однак він бажає ще помститися Кемпу. Одного разу він женеться за доктором по вулиці. На щастя, Кемп виявляється в натовпі земляків. Тут Гріффіна чекає кінець. Невблаганний натовп розправляється з ним. Поступово у всіх на очах з’являється поранений чоловік: Гріффін невидимий, поки живий.

А містер Марвел придбав на гроші, вкрадені у Невидимки кабак Веселі крікетисти. Щовечора він замикається від людей і по книгам Гріффіна намагається розгадати його таємницю. Поки це йому не вдається.

Оцініть статтю
Додати коментар