Герберт Веллс цікаві факти

Герберт Уеллс цікаві факти Цікаві факти про відомих людей

Герберт Веллс цікаві факти з життя та творчості відомого англійського письменника, публіциста і представника критичного реалізму Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Герберт Веллс цікаві факти

Герберт Джордж Веллс (Уеллс) народився 21 вересня 1866 передмісті Лондона Бромлі в сім’ї садівника і професійного гравця в крикет.

Батьки називали його «Берті», він був четвертою та останньою дитиною в сім’ї.

Захопився літературою через звичайний перелом ноги, коли йому було вісім років. Хлопчику наскільки було нудно сидіти вдома, що він почав читати все, що попадалося під руку. Внаслідок цього він не тільки полюбив читати, а й здорово розвинув свій письменницький талант

З 1890 по 1913 роки він був учасником команди з крикету в Англії. Крім Веллса в неї входили Р. Кіплінг, А.Конан Дойл, А. Мілн і інші.

З 13 років Веллс вже сам заробляв собі на життя.

Герберт Веллс був досить талановитим біологом і навіть отримав два наукових звання. Також він отримав ступінь доктора біології. Перші публікації Веллса були науковими працями з біології, а не художніми творами.

Найвідоміші романи – це «Машина часу», «Людина невидимка» і «Війна світів». Крім фантастичних творів, Герберт Веллс є автором безлічі філософських робіт, творів в яких порушені питання націоналізму і соціального прогнозування. Він написав кілька творів з всесвітньої історії та історії озброєння

Герберт Веллс бував в Росії. Мав дружні стосунки з Максимом Горьким і був знайомий з Леніним. Будучи колективістом по натурі він не зміг знайти спільної мови з радянським вождем. Внаслідок цього знайомства він написав книгу «Росія в імлі». Останній раз він відвідав Росію в 1934 році і познайомився зі Сталіним. Той здався йому дуже відкритим, щирим і порядним, що викликало масу суперечок з сучасниками.

Веллс мав двох синів і був хорошим батьком. Він проводив з дітьми багато часу, вигадував для них чудернацькі історії та цікаві ігри… Своє бачення світу дитинства письменник відобразив у фантастичній новелі «Чарівна крамниця».

Герберт Веллс у своїх фантастичних романах випередив свій час. Він напророкував, що наша реальність буде чотиривимірна, писав про лазери і атомну бомбу задовго до їх винаходу. Передбачив польоти на Місяць, розвиток автомобільного транспорту та навіть Другу світову війну.

Ввів в літературу поняття «паралельний світ». Воно використовується в науковій фантастиці і сьогодні.

Герберт Уеллс біографія скороченоВеллс написав про майбутнє створення атомної бомби в творі “Визволений світ“, опублікованому в 1914 році. А її винайшли через 30 років. А ще він пророкував польоти на Луну, Другу Світову війну, автомобільні пробки, винахід лазера, мобільний зв’язок та багато іншого.

Веллс балотувався в парламент у 1922 і 1923 роках як кандидат від Лейбористської партії, але не мав успіху. Він хотів використати політичну позицію для просування своїх ідей.

Веллс товаришував з багатьма відомими літераторами: Джером К. Джером, Артур Конан Дойль і Редьярд Кіплінг.

Письменник добре малював, і на свої рукописах або титульних аркушах часто залишав начерки. Була навіть видана книга його малюнків.

Герберт Веллс був хворим на цікровий діабет. Він став засновником першої в Великобританії організації діабетиків. Він хотів привернути увагу суспільства до цієї хвороби.

Веллс чотири рази номінувався на Нобелівську премію з літератури, але нагороду не отримав.

Г. Веллс помер 13 серпня 1946 року у віці 79 років. За своє життя він написав понад 114 книг, з яких понад 50 – романи.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися щось цікаве про Герберта Веллса.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. RNM

    Дякую за факти!

    Відповіcти
  2. :)

    спасиб дуже допомогли

    Відповіcти