Григорій Сковорода хронологічна таблиця

григорій сковорода біографія скорочено життя та творчість Хронологічна таблиця

Григорій Сковорода хронологічна таблиця життя і творчості допоможе виділити головні дати з біографії українського поета та філософа.

Григорій Сковорода хронологічна таблиця

ДатаПодія
3 грудня 1722Народився в селі Чорнухах на Полтавщині в сім’ї малоземельного козака. Початкову освіту отримав у сільській школі
1738Починає навчання в Київській академії.
1742Учасник придворної співацької капели в Петербурзі.
1750У складі російської місії відвідує Австрію, Словаччину, Польщу, Німеччину, вивчає звичаї і культуру, філософські ідеї, літературу.
1753Працює в Переяславському колегіумі. Через запровадження новаторських ідей, недотримання усталених методів викладання його звільняють.
 1754 – 1759 Працює придворним учителем у поміщика Степана Томари на Переяславщині.
1759-1769Г.Сковорода працює як викладач поетики і етики в Харківському колегіумі. Протест і несприйняття схоластичних догматів навчального процесу послужили причиною його звільнення. З 1769 року мандрує містами і селами Лівобережної України, даруючи народові знання й досвід духовного самопізнання.
1753-1785Сковорода пише переважну більшість своїх поетичних творів, що склали збірку «Сад Божественних пісень».
9 листопада 1794Помер він в селі Пан-Іванівці (нині — Сковородинівка) на Харківщині. Перед смертю поет i філософ заповідав поховати себе на підвищенні біля гаю, а на могилі зробити напис: «Світ ловив мене, та не спіймав».
Оцініть статтю
Додати коментар