Що таке растафарі?

Цікаві факти про людину

Растаман – це слово сьогодні чула, напевне, кожна  молода людина, але уявлення про цих людей зазвичай саме поверхневе. Хто такий растаман та яка культура називається растафаріанство, давайте дослідимо це питання разом.

Що таке растафарі?

Растафарі (раста) – це релігія бога Джа (спотворене «Єгова»). Представники цієї субкультури – растамни.

Растаман (або “растафаріанець”, “растафарі” або “раста”) це – представник особливої субкультури, яка зародилася в середовищі афро-американців, нащадків чорношкірих рабів.

Місцем народження растафаріанства був, мабуть, острів Ямайка, де знаходилися найбільші невольничі ринки.

Головна ідея растафаріанства – прагнення до повернення на батьківщину і позбавлення від “Вавилона”, під яким мається на увазі цивілізація взагалі.

Прорастафаріанство зародилося в Ефіопії в далекому 800 році, коли ця країна прийняла християнство. На думку растаманів людство зародилося в Ефіопії, саме тут знаходився земний рай і в Старому Завіті є цьому підтвердження. Джа – ім’я Бога в растаманською релігії. Так на амхарською мовою вимовляється ім’я Яхве. Растафарі стверджують, що Біблія спочатку була написана саме цією мовою і тільки потім її перевели на давньоєврейську. Іншими словами, Вавилон не тільки змінив Біблію на свою користь, але і поневолив прабатьків людства, зробивши їх людьми другого сорту. Вавилон в релігії растафарі – абстрактне поняття, яке символізує індустріальний світ, повний пороків, брехні і користі. В даний час яскравим прикладом цього є Америка.

Уже до 1997 року растафаріанство взяли понад мільйон осіб по всьому світу. Зараз ця цифра в багато разів більше. Величезною мірою цьому сприяють різні новомодні молодіжні течії, які тримаються і надихаються основою з раста-музики реггі (реггей), яскравим і центральним музикантом якої з’явився всім відомий Боб Марлі. На їх думку, вживання наркотичних засобів – канабісу – зовсім не шкодить людині, а допомагає скинути зайві перепони, які заважають зрозуміти людині істину цього світу.

Сучасні представники субкультури растаманів вже давно відійшли від ідеології, яка лягла в основу цього руху.

Характерні риси растамана:

  • Специфічні яскраві берети з смугами зеленого, жовтого і червоного кольору. Це кольори національного прапора держави Ефіопії. Справжні растамани ніколи не куплять свій бере в магазині – вони сплетуть або зв’яжуть його власними руками.
  • Особлива зачіски – дреди. Волосся растамана заплетене в кіски, до які вплетені різні яскраві фенечки. Растаман зі стажем є щасливим володарем поплутаних колунів, які символізують левову гриву. Ці ковтуни неможливо розчесати, але растамани до цього і не прагнуть.
  • Куріння травички (хеша) – обов’язково і має форму ритуалу;
  • розточеннях – волоски з вплетеними нитками, камінчиками, кульками;
  • Одяг растамана найчастіше укращается зображеннями листка канабісу (конопель). Цей символ може бути і частиною татуювань або прикрас.
  • Характерний менталітет, впевненість в парафії місії, рятівника, який зруйнує “Вавилон”.

Заповіді растаманів («Айтель»), які вони завжди дотримуються згідно волі великого Джа:
• Не можна курити тютюн і вживати алкоголь і наркотики
• Бажано дотримуватися вегетаріанство, хоча іноді дозволяється їсти м’ясо, крім свинини і молюсків
• Оскільки Бог створив людину за своїм образом і подобою, то будь-яке осквернення божественного вигляду – це гріх. Заборонено оскверняти вигляд людини надрізами і татуюваннями, небажано також і голити голову, оскільки в волоссі міститься чимала магічна сила.

Правила растафарі:

  • любов до людей;
  • осягнення сенсу життя;
  • розповідь іншим про растаманство:
  • філософствування;
  • гра на барабанах;
  • куріння марихуани.

Якщо ви маєте більше інмормації про субкультуру растафаріанство та растаманів, пишіть в коментарях.

Оцініть статтю
Додати коментар