Хто такий Микола Скліфосовський?

Медицина

Хто такий Микола Скліфосовський? Який внесок в медицину відомого лікаря і хірурга прославили його Ви дізнаєтеся в цій статті.

Микола Васильович Скліфосовський — український і російський хірург.

Скліфосовський внесок в медицину

Сьогодні немає жодної галузі медицини, в якій би не залишив свій слід Скліфосовський. Найважливіша його заслуга в тому, що він ввів в хірургію антисептики, за допомогою яких він проводив активне знезараження ран. У столичних клініках лікар виробив режим суворої гігієни, хоча це введення не всіма було радо прийнято. Але професор був настільки твердий у своїх упередженнях, що зумів зломити загальний опір не тільки в Москві, але і у всій країні.

У 1885 році Микола Васильович виступив з доповіддю «Про успіхи хірургії під впливом протигнильних методів», який мав приголомшливий успіх: до його нововведення операції проводилися не в стерильних умовах, що часто призводило до негативних результатів.

Микола Васильович був першим в світі, хто застосував розчин кокаїну в якості знеболюючого при операціях на твердому небі. Лікар сконструював апарат, завдяки якому під час операції в порожнині рота і на щелепах підтримувався наркоз. Це дозволяло оперувати довше і якісніше, адже до застосування машини для наркозу складні операції не тривали більше 5 хвилин.

Скліфосовський, досягнення якого дуже важливі в медичній сфері, також впровадив в хірургію рентгенологічні дослідження. Це сталося в 1898 році. Микола Васильович в деяких галузях медицини був першопрохідцем. Наприклад, професор першим став проводити операції з видалення кісти на яєчниках. Серед його видатних нововведень є гастрономія, «гудзик Мерфі» і застосування пухирчастого шва. Крім того лікар вперше запропонував проводити оперативні лікування раку щелеп і язика, шлунка, гриж черевної стінки, мозкових гриж і видалення каменів в сечовому міхурі. Йому належить розробка методики операцій і показань до лікування недуг жовчного міхура.

Микола Васильович Скліфосовський був членом-засновником Московського хірургічного суспільства і Товариства російських лікарів. Він був редактором і засновником «Русского хірургічного архіву» і «Літопису російської хірургії». Лікар ввів в хірургію поняття «російського замку» або «замку Скліфосовського», яке має на увазі під собою закріплення зламаної стегнової кістки металевими швами.

У галузі військової медицини професор також ввів багато нововведень: розробив наближення медичної допомоги до бойових місцях, принцип «ощадного лікування» бойових поранень, вживав гіпсові пов’язки в лікуванні солдатів. На бойових теренах він влаштовував військові лазарети та перев’язувальні пункти. Микола Васильович був відомий як військовий лікар, перебуваючи в якості медика на австро-прусської, франко-прусської, російсько-турецької і Балканської війни. Професор вперше запропонував лікувати поранених в області грудної клітини на місці без їх транспортування. Він не боявся надавати солдатам практичну допомогу під кулями противника під час бойових дій. За це солдати поважали і шанували його.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, чим відомий Микола Скліфосовський.

Оцініть статтю
Додати коментар