Хуліо Кортасар біографія скорочено

Хуліо Кортасар біографія скорочено Письменники

Хуліо Кортасар біографія та цікаві факти розкажуть про життєвий і творчий шлях аргентинського поета.

Хуліо Кортасар біографія скорочено

Хуліо Кортасар є представником літератури постмодернізму та «магічного реалізму»

Аргентинець за походженням Хуліо Флоренсіо Кортасар Дескотт народився 26 серпня 1914 року. Його батько служив консультантом з економічних питань в бельгійському посольстві Аргентини. Дата народження Хуліо збіглася з початком Першої світової війни.

Перші роки життя Кортасара пройшли в Швейцарії, на території якої народилася і його молодша сестра Офелія. В кінці 1915 року сім’я Кортасара переїздить в іспанську Барселону, де проживає до 1918 року. З 1918 року Кортасари осідають в Буенос-Айресі, де і проходить юність майбутнього письменника.

У 1928 р. отримав освіту викладача середньої школи

З 1936 року Кортасар вступає на факультет філософії і літератури університету Буенос-Айреса, але через відсутність коштів за рік залишив навчання і сім років пропрацював сільським вчителем.  Митець захопився джазовою музикою. За спогадами друзів, він міг на довгі години закриватися в одній із кімнат свого будинку, щоб імпровізувати на саксофоні. Іншими важливими захопленнями були фотографування і театр.

У 1944 році переходить на роботу в університет м. Мендоси. Незабаром, через участь в антидиктаторських мітингах інтелігенції, його позбавляють права здійснювати педагогічну діяльність.

Повернувшись в 1946 році в Буенос-Айрес, Кортасар влаштовується на роботу службовцям в Книжкову палату. У 1951 році отримує літературну стипендію і їде в Європу, де до кінця днів жив в Парижі, довгі роки працював перекладачем при ЮНЕСКО.

Помер письменник 12 лютого 1984 року внаслідок лейкемії. Прах Кортасара похований на кладовищі Монпарнас у Парижі.

Хуліо Кортасар цікаві факти

Сам себе вважав «типовим аргентинцем», представником різних націй: за матір’ю – напівнімець/напівфранцуз, за батьком – іспанець.

У школі був книголюбом, захоплювався творами О. Дюма, Ж. Верна, Е. По.

Свій перший роман він написав у дев’ятирічному віці.

Поет багато подорожував. Він відвідав такі країни: Італія (1954), Куба (1961), Аргентина, Перу, Еквадор, Чилі (1970-1973).

Стверджується, що безпосередньою причиною смерті Кортасара став СНІД, яким він заразився під час переливання крові

Найвідомішим романом письменника є ” Гра в класики

Хуліо Кортасар творчість

Почав писати дуже рано, в 1938 р. дебютував як поет-символіст збіркою сонетів «Присутність».

Успішнішим був прозовий дебют – оповідання “Захопливий дім”, яке було написано в манері магічного реалізму.

Вірші продовжував складати впродовж всього життя, але не публікував їх; посмертно була видана лірична книга «Тільки сутінки» (1984), куди увійшли вірші і поеми, створені від початку 1950-х до 1983 р.

А першою книжкою Кортасара стала драматична поема в прозі «Королі» (1949) – авторська інтерпретація давньогрецького міфу про Тесея й Мінотавра (антична міфологія вабила письменника, про що свідчать такі його твори, як «Менади», «Сеньйорита Кора» та ін.). Елементи магічного реалізму знаходимо й у збірках оповідань «Бестіарій» (1951), «Кінець гри» (1956), «Таємна зброя» (1959), «Усі вогні – вогонь» (1966), «Хтось там ходить…» (1977), «Дехто Лукас» (1979) та ін.

Наприкінці 1950-х pp. Кортасар звернувся до жанру роману і вже завдяки першому «Виграші» (1960) зажив слави. Однак найвідомішим став його роман «Гра в класи» (1963).

Згодом були опубліковані романи: «Довкола дня на 80 світах» (1967), «62. Модель для складання» (1968), «Останній раунд» (1970), «Книга для Мануеля» (1973) та ін.

Посмертно опубліковані ще два його романи: «Дивертисмент» та «Іспит» (обидва 1986).

Оцініть статтю
Додати коментар