Густав Малер біографія та цікаві факти

Композитори

Густав Малер біографія на українській мові

Густав Малер – австрійський композитор, оперний і симфонічний диригент.

Густав Малер з’явився на світ 7 липня 1860 в Калиште (Чехія) в сім’ї дрібного торговця. Через кілька років сім’я переселилася в маленьке промислове містечко Їглава в Південній Моравії. У дитинстві Малер брав уроки гри на фортепіано та акордеоні, рано почав писати музику, а в 10 років він зіграв свій перший концерт. У 15 років вступив до Віденської консерваторії. Його педагогами були Юліус Епштейн (фортепіано), Роберт Фукс (гармонія) і Франц Крен (композиція).

У 1880 році почалася його кар’єра капельмейстера. Він працював диригентом в театрах Праги, Лейпцига, Будапешта, Гамбурга. У творчості Малера головне – симфонії і пісенні цикли. У 1891 році Малер став головним диригентом Гамбурзької опери. Успіх породив попит на концерти Густава: з гастролями він побував в Голландії, Італії, Франції та Росії.

У 1897 році Малера призначили директором Віденської опери. Але для цього композитору, який був євреєм, довелося стати католиком. Десять років, які Малер провів на цій посаді, багато музикознавців вважають золотим часом Віденської опери. У 1907 році в результаті інтриг його директорство закінчилося. А рік потому музикант прийняв пропозицію попрацювати в Метрополітен Опера, де провів один сезон.

У 1909 році Малер став головним диригентом реорганізованого Нью-Йоркського філармонічного оркестру і на цій посаді залишався до кінця життя. Але незважаючи на успіх в Новому Світі, він часто бував в Європі. Після чергового повернення в Нью-Йорк 20 лютого 1911 року в нього піднялася температура і була діагностована ангіна. Лікар рекомендував Малеру тимчасово не виступати і не працювати. Але композитор не вважав це захворювання небезпечним. Але через деякий час ангіна дала ускладнення на серце. Малер незважаючи на проблеми зі здоров’ям продовжував працювати, поки не опинився в лікарні. 18 травня 1911 року він помер у Відні.

Густав Малер цікаві факти

Густав Малер був другим з 14 дітей, але лише шістьом з них судилося досягти зрілого віку. Батько Густава Бернхард Малер був торговцем і продавав спиртні напої, цукор і домашні вироби, а мати Марія Герман походила з родини дрібного фабриканта, який виготовляв мило.

Він любив далекі подорожі і купання в крижаній воді.

Про себе Малер говорив: «Я тричі бездомний, – говорив Малер, – для австрійців я чех, для німців – австрієць, для всього світу … – єврей ».

Він ввів в симфонічний оркестр нові інструменти, такі, як гітара, мандоліна, челеста, коров’ячий колокольчик.

Грандіозна Восьма симфонія Малера, вимагає для виконання близько 1000 учасників – близько 150 учасників оркестру і більше 800 хорових співаків.

Малер, як було відомо, страждав від нервового напруження, скептицизму і одержимості смертю.

Густав Малер писав композиції рано вранці, а вдень завжди ​​плавав, бігав і катався на велосипеді.

По розповідями, з Малером було важко працювати. У нього був високий носовий голос, він був авторитарним і схильним до гніву, і звертав увагу навіть на незначні деталі.

Густав Малер ніколи не користувався популярністю як композитор за життя. Поки Малер був живий, він був більше відомий як диригент, а не композитор. Він вважається одним з найкращих диригентів в історії музики.

Сімфонія Густава Малера № 3 є однією з найдовших симфоній, коли-небудь створених, і триває приблизно 95 хвилин.

В час перебування у Відні Густава Малера оточували молоді композитори, в тому числі Шенберг, Берг , Веберн і Землинський. Він часто підтримував і заохочував їх работу.

Густав Малер особисте життя

Він лекго закохувався: в кожному новому місті Малер захоплювався черговою красунею. Кінець цим пригодам поклала Альма Шиндлер, прийомна дочка відомого австрійського художника Карла Молля. Вона була на вісімнадцять років молодша за чоловіка, займалася музикою. Вони повінчалися 9 березня 1902 року в Відні. У подружжя народилися дві дочки, одна з них Марія-Анна померла від дифтерії у віці чотирьох років, а друга, Анна, згодом стала скульптором. Але Альмі незабаром набридло життя з Густавом, і вона зрадила йому з архітектором Гропіусом. Новина про невірність дружини стала для Малера справжнім ударом.

Оцініть статтю
Додати коментар