Моріс Равель коротка біографія та цікаві факти

Композитори

Моріс Равель біографія скорочено та цікаві факти з життя та творчості французького композитора і диригента можна дізнатися нижче.

Моріс Равель коротка біографія

Моріс Равель народився 7 березня 1875 року в Сибурі ( на півдні Франції).  Дитинство Моріса пройшло в Парижі. Але завдяки розповідям матері, він завжди пам’ятав про своє коріння і мріяв повернутися на південь Франції. Бізнес батька був успішним: він виробляв машини і двигуни. Сім’я Равеля була заможною, що дозволяло їм щороку їздити відпочивати до Швейцарії. У Моріса був ще молодший брат, який надалі продовжив бізнес батька.

У 1882 році Равель почав вчитися грі на фортепіано. Батько схвалював заняття сина музикою.

З дитинства Моріс мав незвичайну зовнішність: маленький зріст, худорляве тіло, короткі пальці рук. У 14 років він вступив в Паризьку консерваторію. У ці роки Равель зацікавився літературою, багато читав.

У консерваторії Моріс вперше почув Римського-Корсакова, полюбив твори Моцарта, зацікавився сучасними течіями в музиці. На творчість молодого композитора вплинули Еммануель Шабрие і Ерік Саті, який був родоначальником імпресіонізму в музиці.

Навчаючись в консерваторії, Равель створив свої перші твори: «Хабанера», «Павана на смерть інфанти». Були вони новаторськими. Викладачі консерваторії «старої школи» не хотіли приймати неординарність композитора. Незважаючи на таке ставлення академічних кіл, популярність Равеля росла.

Після закінчення консерваторії чотири рази брав участь в конкурсі «Римської премії». Але через негативне ставлення старої гвардії професорів, йому не вдалося її отримати. Незважаючи на це, його почали вважати другим новатором після Клода Дебюссі в музиці імпресіонізму.

Залишившись за бортом професійної еліти, Моріс переїхав в передмістя Парижа і почав працювати в театрі. За  за три місяці він склад музику до опери «Іспанська година», прем’єра якої відбулася в 1011 році. Працював з балетом Дягілєва. Отримав велике визнання в балеті «Дафніс і Хлоя».

У 1914 році почалася війна. Через маленький зріст і вагу композитора не взяли на фронт. Протягом трьох місяців, використовуючи зв’язки і друзів, він домігся відправки на фронт водієм. Через три роки його комісували через поранення. В цей рік померла мати композитора, що стало для нього великою трагедією. Равель після цього довго не міг повернутися до роботи композитора.

У 1920 році Моріс написав для Дягілєва «Вальс». Але продовження творчих відносин не вийшло, тому що Стравінський заздрив своєрідності музики Равеля.

До 1920-х років композитор став світовою знаменитістю, гастролював в Європі та Америці. В Оксфорді йому дали звання «Доктора музики».

У 1925 році він створив свій найвідоміший твір «Болеро», в якому поєднав іспанські мотиви і класичну музику.

Композитор помер 28 грудня 1937 року в Парижі після невдало проведеної операції на головному мозку. Похований на кладовищі паризького передмістя Леваллуа-Перре.

Моріс Равель цікаві факти

Жозеф-Моріс Равель працював в стилі імпресіонізму, який характеризується елегантністю і технічною досконалістю.

Улюбленим композитором Равеля був Моцарт.

Моріс Равель – один з небагатьох знаменитостей, особисте життя яких залишилося абсолютною таємницею. Він не мав дітей, ніколи не був одружений, в історії не залишилося слідів про імена його партнерів або коханок.

Оцініть статтю
Додати коментар