Як охороняти природу?

Природознавство

Як треба охороняти природу потрібно знати кожному, адже від наших дій залежить майбутнє наших дітей.

Як охороняти природу рідного краю?

Охорона природних ресурсів включає в себе комплекс заходів, які необхідні для збереження природи на нашій планеті. З кожним роком охорона навколишнього середовища стає все більш актуальною, тому що її стан погіршується, а Земля все більше страждає від активної антропогенної діяльності. Природоохоронні дії спрямовані на:

  • збереження видового різноманіття флори і фауни, а також на стимулювання зростання чисельності популяцій;
  • очищення водойм;
  • збереження лісів;
  • очищення атмосфери;
  • подолання різних глобальних і локальних екопроблем.
  • природоохоронні заходи

Щоб охороняти природу, необхідно до цієї проблеми підходити комплексно. У різних частинах світу проходять природно-наукові, адміністративно-правові, економічні та інші заходи. Ці дії проводяться на трьох рівнях: міжнародному, державному та регіональному.Вперше природоохоронні дії були реалізовані в 1868 році в Австро-Угорщині, де в Татрах проводилася охорона популяцій бабаків і сарн. Національний парк вперше в історії був створений в Сполучених Штатах Америки в 1872 р. Це Єллоустонський парк. Ці заходи були проведені, так як вже тоді люди розуміли, що зміни навколишнього середовища можуть привести не те що до часткового, а й до повного зникнення всього живого на нашій планеті.

Міжнародне співробітництво з метою охорони навколишнього середовища здійснюється різними організаціями. Так для цього в 1948 році був створений Міжнародний союз охорони природи (МСОП). Чималий внесок у збереження видового різноманіття та чисельності популяцій вносить «Червона книга». Такі списки видаються і для окремих держав, і регіонів, а в також є всесвітній список видів, яким загрожує зникнення. Координацію з природоохоронних заходів на міжнародному рівні проводить ООН, організовуючи різні конференції та створюючи спеціальні організації.

Основними заходами охорони біосфери, проведеними в багатьох країнах світу, є такі:

  • обмеження викидів в атмосферу і гідросферу;
  • обмеження полювання на тварин і лови риби;
  • обмеження викиду сміття;
  • створення заповідників і національних парків.

Не тільки всі держави беруть участь в охороні навколишнього середовища, а й окремі організації, як міжнародного, так і локального значення. Однак люди забувають, що охорона навколишнього середовища залежить від кожного з нас, і ми в силах захистити природу від руйнувань і знищення.

Викинутий недопалок, обгортка з цукерки – це такі прості бездумні дії, які впливають згубно на нашу природу. Сьогодні у нашій країні дуже мало сміттєперебних заводів, люди не звикли до сортування сміття, тому звалища побутових відходів переповнені. Тому завжди намагайтеся сортувати свої відходи, адже папір, скло, пластик можна завжди здати в пункти прийому вторсировини.

Щоб зберегти природу, потрібно ощадливо використовувати свої ресурси, переходити на електрокари, відмовлятися від поліетиленових пакетів, впроваджувати альтернативні джерела енергії.

Оцініть статтю
Додати коментар