Як зимують ворони?

Природознавство

Куди відлітають ворони на зиму? І як зимують ворони в місті? У цій статті Ви дізнаєтесь все про міграцію ворон та їх спосіб життя.

Як зимують ворони?

Представники роду ворон зустрічаються у всій північній півкулі, Азії, Африці, Австралії. Немає цих птахів тільки в Південній Америці і на декількох островах.

Ці птахи не перелітні. Зимують вони в тих же місцях, де і живуть влітку. Але з настанням великих морозів вони детять в міста або ближче до селищ людей, так як в цих місцях набагато тепліше і завжди є чим поживитися.

На зимівлю ворони об’єднуються в невеликі зграї і шукають собі корм. Взимку ці птахи є частими відвідувачами міських звалищ. Там вони знаходять собі необхідний прожиток. Якщо їжі в достатку, то вони запасаються нею, приховавши в затишному містечку, а прилітають пізніше, коли їжі не вистачає. Поїдають ворони все що знайдуть, і рослинну їжу, і їжу тваринного походження, і навіть відходи.

Ворони не відлітають у теплі краї, так як вони всеїдні. Взимку ворони живуть поруч з оселями людей.

Вони харчуються і комахами, і пташенятами, гризунами і ящірками, жабами, рибою; рослинною їжею – насінням різних рослин, рослинами, а також харчовими відходами та падаллю, що має велике значення для санітарії.

Отож, підсумуємо, як ворони живуть зимою?

  • Для того щоб не замерзнути, ворони збиваються в зграї і постійно перелітають з місця на місце.
  • Восени птахи харчуються залишками зерна з уже прибраних полів і городів, шукають дерева з ягодами, а також горіхи.
  • Взимку ворони не тільки шукають жуків в корі дерев, а й заглядають у годівниці, які дбайливі люди повісили для птахів.
  • Ці птахи не облітають стороною і сміттєві звалища.
  • Дуже холодної восени і в сильні морози взимку, зграї ворон часто живуть в містах і сплять на високовольтних дротах, розташованих біля котелень, а також на горищах багатоповерхових будинків.

Цікаво дізнатися: В давні часи європейці вбивали ворон, так як думали, що птах є провідником темних сил, провісником смерті і всіляких нещасть.

Індіанці, що жили в Північній Америці, навпаки цінували адаптаційні навички ворона і шанували за його мудрість.

Оцініть статтю
Додати коментар