Ілля Муромець опис

Історія

Розповідь про Іллю Муромця 7 клас може використати щоб написати твір “Ілля Муромець портретний опис”. Інформацію можна доповнити цікавими фактами про Іллю Муромця.

Ілля Муромець опис

Билини донесли до нас дивовижні історії, створені самим народом. У них живуть і лицарство, і могутні воїни-велетні, і хитруни, які перемагають армії ворогів за допомогою винахідливості, і чарівники. Але серед усіх них є один персонаж, якого знає кожен. Ім’я цього знаменитого богатиря – Ілля Муромець.

Його історія почалася з дива. У стародавні часи у простого селянина Івана Тимофійовича народився син, якого назвали Іллею. Сталося це у селі Карачарово. Ілля Муромець був сином хлібороба. І виріс би з нього славний помічник, якби не горе – невідома хвороба, яка позбавила хлопчика здатності рухатися. Нікому було його врятувати, і провів Ілля на печі цілих тридцять і три роки.

Одного разу, коли батьки пішли в поле, в будинок постукали мандрівники-старці та й попросили води. Тричі Ілля запевняв їх, що не в силах навіть встати, але подорожні наполягали. Яке було здивування господаря, коли він зміг піднятися і напоїти гостей, ніби й не було довгих років немочі. Старці ж додали, що йому самому потрібно випити те, що він їм приніс. Ілля їх прохання виконав і відчув у собі велику силу. За порадою старців знайшов він собі доброго коня, обладунки зі зброєю і поїхав в місто Київ, щоб вступити на службу до князя Володимира і боротися за рідну землю.

І битв на долю богатиря випало чимало. Не раз сходився він у бою з військами татар, знищував розбійників, що грабували звичайних подорожніх, змагався з воїнами. Велетень Святогор, відчуваючи близьку смерть, віддав брату-богатирю частину своєї сили і меч. Бували у Іллі сварки з князем, але ніколи не забував він про простих людей.

Про Муромця зібрано найбільше легенд. Нерідко до його імені додавали визначення «селянський син», підкреслюючи близькість до народу. Якщо в інших билинах богатирі іноді мали княже походження і думали про прославлення імені, то Ілля завжди був частиною громади, яку захищав. Його образ часто використовувався в більш пізніх творах мистецтва. Наприклад, на одній зі своїх найзнаменитіших картин художник Васнецов зобразив трьох богатирів, про яких складено найбільше народних творів, – Альошу Поповича, Добриню Микитовича та, звичайно, Іллю Муромця. Багато про нього складено епічних музичних творів, а в 1956 році зняли фільм, що розповідає про його подвиги.

Важко сказати як виглядав цей богатир точно, але билини передали нам його образ. Мощі Іллі Муромця знаходяться зараз в Києво-Печерській лаврі. Було дослідження мощей, і за висновками вчених зріст Іллі сягав 180 см. А в ті часи (12 століття) чоловіки були нижче. Було багато у нього переломів, слідів від меча. Тобто це був сильний чоловік.

Чи жив насправді богатир Ілля Муромець? Дослідники вважають, що в основу його образу лягли відразу кілька реальних людей, які увійшли в історію як православні святі.

Билинний Ілля Муромець – узагальнений образ богатиря, захисника батьківщини.
Головні риси: відважний, безстрашний,безкорислива любов до своєї вітчизни, відданість своєму народові, люта ненависть до гнобителів народу, самопожертва, бажання завжди захистити всіх знедолених, вміння постояти за свою людську гідність.

Автор матеріалів – Гнатюк Юлія (J-G)

Матеріал надано лише для публікації на сайті dovidka.biz.ua від 27 грудня 2019 року.

Оцініть статтю
Додати коментар