Історія квітникарства. Розповідь про квітникарство

троянди Природознавство

Що таке квітникарство?

Квітникарство – це галузь рослинництва, яка займається селекцією і вирощує рослини з декоративними цілями: для створення букетів, створення оранжерей, для облаштування клумб, а також для прикрашання житлових і виробничих приміщень..

Історія квітникарства

Людина з давніх часів вирощує квіти для того, щоб насолоджуватися їх зовнішнім виглядом. Перші відомості про вирощування квітів датуються V-VI століттям. У згадках про стародавні обряди і танці згадується троянда. Свята та ритуали не обходилися без квітів, вінків та букетів. Особливо були популярні троянди, нарциси, білі лілії, лотоси. Для своїх свят римляни замовляли ранні троянди у єгиптян. До речі, спочатку троянди були тільки ніжного рожевого кольору. Трохи пізніше в Європу прийшли жовті троянди з Азії, а в Китаї з’явилися ремонтантні троянди, які цвітуть за сезон по кілька разів. Близько 2000 років тому в Китаї були відомі хризантеми, і їх вживали в їжу. У IV столітті ці квіти потрапили в Японію. У гробницях Єгипту були виявлені нарциси. Пізніше сади стали показником розвитку держав.

Особливості квітникарства

На сьогоднішній день квітникарство дуже розвинене: у відкритому грунті і в теплицях застосовуються автоматичні режими поливу та інші новітні технології, підживлення рослин, клонування квітів. Основа ефективного квітництва – це світло, тепло, волога, мінеральне і повітряне живлення рослин, грунт. Велике значення в цій галузі має добриво: гнойова жижа, гній, пташиний послід, компости, торф. Вони вносяться при обробці грунту перед посадкою, у вигляді підгодівлі в період вегетації.

Історія квітникарства. Розповідь про квітникарство

У квітникарстві також виділяють 3 основних групи рослин:

  • Однорічники. Переважно це рослини, цикл розвитку яких проходить за рік. До них можна віднести і багаторічники, оброблювані в умовах нашого клімату як однорічники: сальвія, вербена, петунія, левиний зів, лобелія. Однорічні рослини дуже різноманітні по висоті і забарвленню. Найпопулярніші представники – календула, агератум, антірінум, чорнобривці, бегонії, айстри, мак, настурція, флокс літній.
  • Дворічні. Такі рослини, як правило, висівають навесні або на початку літа. Однак цвісти вони будуть лише на другий рік. Більшість з них можуть цвісти і після другого року, але набагато дрібніше в розмірах. До них відносяться: гвоздика гренадин, гвоздика турецька, братки, мальва, маргаритка, дзвіночок, незабудки, наперстянка.
  • Багаторічники. Ці трав’янисті рослини проростають в грунті на одному і тому самому місці багато років поспіль. Вони розмножуються видозміненими вегетативними органами – бульбами, кореневищами, цибулинами. Багаторічники прекрасно доповнюють клумби, сади і парки.
Оцініть статтю
Додати коментар