Казка “ОХ” Аналіз

казка ох аналіз 5 клас

Чого навчає казка “Ох” ви можете зрозуміти прочитавши її повністю. Аналіз української народної казки “Ох” допоможе зрозуміти її головну думку, згадати сюжет та головних героїв.

Казка “Ох” аналіз

Автор – народ

Рід літератури – епос

Жанр – народна казка

Тема: зображення праці як шляху самовдосконалення лю­дини.

Ідея: уславлення працьовитості та кмітливості, засудження та покарання хитрості та підступності.

Головні герої: батько, син, Ох.

Характеристика героїв казки “ОХ”

Ох – чарівна істота, лісовий цар, який живе під землею. Це «маленький дідок, сам зморщений, а борода зелена аж по коліна». Він найняв головного героя, який був дуже лінивий. Завдяки Оху хлопець багато чого навчився, став працьовитим. Та Ох не лише розумний, а й хитрий. Він не хоче втрачати наймита і повертати його батькові, тому щоб утримати хлопця користується чарами.

Батько – бідний та працьовитий чоловік, син якого був ледарем. Він любив його, тому вирішив віддати його на науку до різних майстрів. Коли ні швець, ні кравець, ні ковіль не змогли побороти лінь хлопця, він найняв його до Оха.  Риси характеру батька у казці “ОХ”: працьовитий, турботливий, жадібний. 

Син – головний герой казки, його батьки були бідняками та багато працювали. Він виріс примхливим та лінивим хлопцем, батькам не допомагав, не хотів учитися ні в кравця, ні в шевця, ні в коваля. Та три роки проведені у лісовика Оха змінили його, він навчився працювати. Та крім того ще й здобуває вміння перетворюватись на різних тварин. Завдяки своїй працьовитості хлопець стає щасливим, у нього закохується царівна. 

Чого вчить казка “Ох”?

Казка «Ох» вчить нас того, що праця навіть з само­го ледащого парубка може зробити гарного моторного хлопця. Але не треба зловживати своїми вміннями та навичками, бо це може скінчитися погано. Лише ті, хто живе по правді і використовує свої знання та досвід заради добрих справ, отримають гідну винагороду.

Казкове в творі “Ох”

Казка «Ох» належить до виду фантастичних казок. Дійові особи наділені чудодійним вмінням перетворюватись  на різні тварини чи предмети, хлопець горів та оживав.

Магічне число три повторюється у казці аж шість разів:

ох казка1) батько хлопця віддавав у науку до кравця, шевця, коваля;

2) три рази Ох спалював наймита;

3) три роки служив хлопець в Оха;

4) по дорозі син перекидався у хорта, сокола та коня;

5) тричі наздоганяла щука окуня;

7) син стає окунем, перснем, пшоном, шукаючи порятунку від Оха;

6) Ох переслідує хлопця в образі щуки, купця, півня.

Аудіоказка “ОХ” слухати

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. оксана

    нічого не зрозуміти

    Відповіcти
  2. Нежурина Валентина

    нічого не розумію хто афтор

    Відповіcти