Характеристика Клеонта “Міщанин шляхтич”

характеристика клеонта міщанин шляхтич 8клас

Характеристика Клеонта з твору “Міщанин шляхтич” Мольєра допоможе розкрити внутрішній світ героя та визначити його риси характеру.

Характеристика образу Клеонта з комедії Мольєра “Міщанин-шляхтич”

Клеонт – представник молодого покоління в комедії Мольєра «Міщанин-шляхтич», юнак, закоханий в Люсіль, дочку пана Журдена. Люсіль також відповідає йому взаємністю, але пан Журден проти їхнього шлюбу, через походження Клеонта.

«Ви не шляхетний – ви не матимете моєї дочки»

Пані Журден такий зять влаштовує і вона нагадує чоловікові, що він і сам з міщанського стану. Але Журден непохитний. Він давно мріє вивчитися і стати аристократом, а дочка його повинна, відповідно, вийти заміж за якогось маркіза, герцога або ще більш титулованого чоловіка.

Ков’єль хоче допомогти влаштувати щастя свого хазяїна Клеонта. Він вигадує спосіб обдурити Журдена, використовуючи його власну слабкість – засліплення дворянськими титулами. Герой вигадує історію про сина турецького султана, який приїхав начебто для того, щоб попросити руки дочки Журдена.

Пан Журден нарешті дає батьківське благословення і Клеонт, може одружитися на Люсіль.

Клеонт – уособлення честі й гідності. Герой шляхетний не за походженням, а за характером, він чесний, правдивий, люблячий.

Характеристика Клеонта Клеонт впевнений, що тільки душевне благородство людини та її розумна поведінка в суспільстві є істинними. На його думку, всякий обман кидає на людину тінь. В образі Клеонта втілився ідеал класицизму: Насправді шляхетною людиною міг бути тільки той, хто у своїй поведінці керувався вимогами розуму, виходив з того, що прийнято було вважати добром.

Клеонт — ідеал лицаря, для якого понад усе честь і кохання.

Цитатна характеристика Клеонта “Міщанин шляхтич”

Клеонт надає перевагу своєму колу, де може відчувати себе  незалежною і гідною людиною. Його обурює сама думка про яку-небудь перевагу дворянина над міщанином.

«Я на цей рахунок надзвичайно педантичний», – заявляє герой. Юнак вважає, що всякий обман принижує людину: « Негідно ховати своє справжнє походження, з’являтися   під чужим титулом товариству на очі, вдавши з себе не те, що ми є насправді».

Завдяки своїм рисам Клеонт піднімається значно вище не лише за представників свого стану, а й багатьох аристократів.

Предки Клеонта займали почесні посади. Він 6 років прослужив у війську, сам чесно нажив своє майно і прагне посісти «не останнє місце в товаристві».

Клеонт – високопорядна людина. Мольєр наділяє його благородними рисами характеру: освіченістю, здоровим глуздом, почуттям власної гідності, вірністю, здатністю на високі почуття, чесністю, твердістю моральних принципів.

«Я маю власні перконання і ніколи їх не зречуся», – говорить Клеонт.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Максим

    а сколько ему лет?

    Відповіcти
    1. Я

      а ти вийти за нього хочеш?

      Відповіcти