Клод Моне цікаві факти – ТОП 20

клод моне цікаві факти Цікаві факти про відомих людей

Клод Моне цікаві факти про життя відомого художника розкажуть багато нового про його дитинство, творчість, особисте життя та захоплення.

Цікаві факти про Клода Моне

1.Картини Клода Моне знаходяться на третьому місці в рейтингу найдорожчих полотен у світі.

2.Клод Моне родом з Парижа (народився 14 листопада 1840 року). Моне почав малювати, будучи хлопчиком, роблячи ескізи своїх вчителів і сусідів. Мати Моне заохочувала його художній талант, але його батько, який володів продуктовим магазином, хотів, щоб він зосередився на продуктовому бізнесі.

3. Клод Моне – один із засновників імпресіонізму.

4.У дитинстві майбутній митець ненавидів школу. Йому подобалося гуляти на самоті, забираючись на скелі і гуляючи вздовж річки, а не сидіти на уроках.

цікаві факти про клода моне
Карикатури Моне

5.Батьки Клода Моне були на рідкість скупі, тому, щоб заробити на кишенькові витрати, Моне в 14 років почав малювати карикатури на друзів і місцевих жителів. Малюнки, які юний художник продавав по 15-20 франків, користувалися неймовірною популярністю. У 15 років Моне вже був відомий у місті Гавра (місто у Франції).

6.СЛУЖИВ ВІЙСЬКОВИМ В АЛЖИРІ
У 1861 році Моне був призваний в армію, його відправили до Алжиру, території, яка тоді контролювалася Францією. Батько Моне запропонував заплатити за звільнення сина, якщо той пообіцяє кинути живопис, але Моне відмовився кинути мистецтво. Відслуживши один рік із семирічної військової служби, Моне захворів на черевний тиф. Його тітка заплатила, щоб його звільнили з армії, і вона записала його в художню школу в Парижі.

7. Учителем Клода Моне був французький художник Ежен Буден.

8. Популярність Моне приніс портрет Камілли Донс, написаний в 1866 році ( «Камілла, або портрет дами в зеленій сукні»). Камілла пізніше стала першою дружиною Клода Моне.

9. Коли Клоду Моне було близько 60 років лікарі поставили йому  діагноз подвійної катаракти, через що художнику довелося перенести дві операції. Але він не залишив малювання. Втративши кришталик на лівому оці, Моне знову відновив зір, але став бачити ультрафіолет як блакитний або ліловий колір, через що на його картинах з’явилися нові кольори. Наприклад, малюючи картину «Водяні лілії», Моне бачив лілії блакитними в ультрафіолетовому діапазоні, на відміну від звичайних людей, для яких вони були просто білими.

10.Якщо придивитися до жінок на картинах Клода Моне, там обов’язково буде Каміль Донсьє  – його улюблена модель і дружина. Вона позувала йому для багатьох полотен, серед яких і такі відомі, як «Дама в зеленому», «Жінки в саду», «Мадам Моне з сином», «Портрет дружини Клода Моне на дивані». Мадам Моне народила художнику двох синів (первістка ще до офіційного вступу в шлюб). Однак, народження другої дитини послабило її здоров’я, і, незабаром після других пологів, вона померла. Клод Моне написав посмертний портрет своєї дружини.

11. Вдруге Клод Моне одружився з Алісою Хошеде. Для жінки це теж був другий шлюб, у неї уже було шестеро своїх дітей. Пара одружилася в 1892,  Хошеде (разом зі своїми шістьма дітьми) жила з Моне та двома його дітьми. Пізніше, одна з доньок Ошеде пізніше вийшла заміж за одного із синів Моне, тож зведені брати й сестри стали чоловіком і дружиною.

клод моне біографія і творчість

12. Художник купував латаття у різних кранах для свого саду.
З 1883 року до своєї смерті в 1926 році Моне жив у Живерні, селі на півночі Франції. З роками він найняв садівників, щоб посадити у своєму саду все, від маків до яблунь, перетворивши його на гарне спокійне місце для малювання. Нарешті розбагатівши від продажу своїх картин, Моне вклав серйозні гроші у свій сад. Він поставив японський пішохідний міст через свій ставок, який він часто намалював,  він імпортував водяні лілії з Єгипту та Південної Америки. Протягом останніх 25 років свого життя він малював серії картин “Водяні лілії”, які демонстрували рослини при різному освітленні.

За 26 років Моне створив понад 200 робіт, на яких змалював свій сад та озеро. Сад існує й досі і відкритий для відвідувань.

13. Моне платив садівнику за миття лілій
Моне найняв шістьох працівників, щоб доглядати за садом. Робота одного садівника полягала в тому, щоб щоранку пливти на човні до ставка, миючи та витираючи пил з кожної лілії. Коли лілії були чисті, Моне почав малювати їх.

14. Моне любив працювати на природі, а не в студії. І ніколи не писав при штучному освітленні.

15. Клод Моне помер від раку легенів в Живерні (Франція) 5 грудня 1926 року в віці 86 років. Перед смертю Моне наполіг, щоб прощання з ним було простим, таким чином, церемонію відвідали всього 50 осіб.

клод моне біографія16. Після себе Клод Моне залишив 1367 картин. Однак його спадщина могла бути набагато більшою. Після операції на очах митець знищив сотні робіт, створених за останні 15 років. Моне стверджував, що на них неможливо дивитися через погану якість: тони були тьмянішими, темнішими і менш точними.

17. Одну із найзнаменитіших своїх картин «Водяні лілії» художник створив, коли уже мав проблеми із зором. Картину продали на аукціоні Sotheby’s за рекордну суму 54 мільйони доларів. До речі, її можна побачити у фільмі “Титанік”.

18. Найдорожчою картиною Моне є “Стіжки сіна” (1890). Вона була продана за 110 мільйонів доларів, після чого передана до музею Барберіні до Потсдама. 24 жовтня 2022 року на картину напали екоактивісти – вони облили полотно картопляним пюре. Наразі картина знаходиться на реставрації.

19. Клода Моне часто плутають з іншим художником – Едуардом Мане. Обидва були імпресіоністами і дуже дружили. Їхні картини часто виставлялися поруч. Проте манера малювання Мане була більш реалістичною, а сюжети — скандальнішими.

20.На честь Моне названий кратер на планеті Меркурій.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Учень

    Дякую!

    Відповіcти