Клод Моне цікаві факти

Цікаві факти про відомих людей

Клод Моне цікаві факти про життя відомого художника Ви дізнаєтеся в цій статті.

Цікаві факти про Клода Моне

Картини Клода Моне знаходяться на третьому місці в рейтингу найдорожчих полотен у світі.

Оскар Клод Моне родом з Парижа (народився 14 листопада 1840 року).

Клод Моне – один із засновників імпресіонізму.

Під час школи Моне проводив більше часу в воді і на скелях, ніж в класі (саме в школі він почав малювати карикатури). У 15 років Моне вже був відомий всьому Гавра (місто у Франції) як карикатурист.

Батьки Клода Моне були на рідкість скупі, тому, щоб заробити на кишенькові витрати, Моне в 14 років почав малювати карикатури на друзів і місцевих жителів. Малюнки, які юний художник продавав по 15-20 франків, користувалися неймовірною популярністю.

Сім’я Моне хотіла виростити з нього бакалійника, а не художника.

Учителем Клода Моне є французький художник Ежен Буден живопис якого свого часу не міг перетравити Моне.

Популярність Моне приніс портрет Камілли Донс, написаний в 1866 році ( «Камілла, або портрет дами в зеленій сукні»). Камілла ж є першою дружиною Клода Моне.

У 1912 році Клоду Моне лікарі поставили діагноз подвійної катаракти, через що йому довелося перенести дві операції. Але він не залишив малювання. Втративши кришталик на лівому оці, Моне знову відновив зір, але став бачити ультрафіолет як блакитний або ліловий колір, через що його картини знайшли нові кольори. Наприклад, малюючи картину «Водяні лілії», Моне бачив лілії блакитними в ультрафіолетовому діапазоні, на відміну від звичайних людей, для яких вони були просто білими.

Якщо придивитися до жінок на картинах Клода Моне, там обов’язково буде Каміль Домкьюз – його улюблена модель і дружина. Вона позувала йому для багатьох полотен, серед яких і такі відомі, як «Дама в зеленому», «Жінки в саду», «Мадам Моне з сином», «Портрет дружини Клода Моне на дивані». Мадам Моне народила художнику двох синів (первістка ще до офіційного вступу в шлюб). Однак, народження другої дитини послабило її здоров’я, і, незабаром після других пологів, вона померла. Клод Моне написав посмертний портрет своєї дружини.

Клод Моне помер від раку легенів в Живерні (Франція) 5 грудня 1926 року в віці 86 років. Перед смертю Моне наполіг, щоб прощання з ним було простим, таким чином, церемонію відвідали всього 50 чоловік.

У фільмі «Титанік» ви можете помітити картину Моне «Водяні лілії».

На честь Моне названий кратер на планеті Меркурій.

Радянський фільм «Сніданок на траві» названий на честь картини Клода Моне.

У фільмі «Афера Томаса Крауна» головний герой викрадає картину Моне «Сан-Джорджо Маджоре в сутінках» з музею. Також у фільмі була представлена ​​й інша картина Клода Моне «Копиці сіна (Кінець літа)».

У книзі Сесілі фон Зігесар «Gossip girl» (Пліткарка) і однойменному серіалі Клод Моне є улюбленим художником головної героїні Блер Уолдорф.

У фільмі «Фальсифікатор» (The Forger) (2014 року) головний герой підробляє картину Моне 1874 року і підміняє оригінал картини підробкою.

Англійська письменниця Єва Файджес в своєму романі «Світло» описує один день з життя Клода Моне – від світанку до заходу сонця.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Учень

    Дякую!

    Відповіcти