Цікаві факти про художників

цікаві факти про художників Цікаві факти про відомих людей

Цікаві факти про відомих художників з усього світу (Пабло Пікассо, Вінсента ван Гога, Анрі Матісса, Огюста Ренуара, Сальвадора Далі, Клода Моне) та мистецтво допоможуть дізнатися багато цікавого про їх життя та дивацтва.

Цікаві факти про художників

Серед відомих художників було багато шульг. Набагато більше, ніж серед представників більшості інших професій.

Картина «Спаситель світу» Леонардо да Вінчі стала найдорожчим у світовій історії твором мистецтва. ЇЇ продали за 400 млн доларів.

Леонардо да Вінчі біографія скороченоЛеонардо да Вінчі був вегетаріанцем, причому не вживав не тільки м’ясо, а й молочні продукти. Художник вважав, що люди ніби злодії крадуть молоко у цих нещасних тварин.

Руки Леонардо були розвинені однаково добре, тобто художник був амбідекстром. Говорили, що він міг писати два різних тексти одночасно. Більшість його праць написано справа наліво, і читати їх слід за допомогою дзеркала.

Да Вінчі чудово вмів грати на лірі, і цей його талант був відомий всім. Навіть у документах міланського суду професія Леонардо позначена як музикант, а не як художник, скульптор чи вчений.

пікассо біографія короткоКоли Пабло Пікассо тільки-тільки перебрався до Парижа, йому катастрофічно не вистачало грошей. Доходило до того, що йому не було за що купити дрова, і художник топив піч власними картинами.

Анрі Матісс страждав численними фобіями, причому панічний страх міг виникнути раптово і залишитися з художником назавжди. У якийсь момент Матісс почав боятися сліпоти, хоча ніяких проблем із зором у нього не було. Він навіть навчився грати на скрипці, щоб зуміти заробити собі на прожиток музикою, якщо позбудеться зору.

вінсент ван гог біографія короткоВінсент Ван Гог  не відрізав собі вуха. А ось мочку вуха він собі таки ампутував.

Ван Гог був «постійним клієнтом» психіатричних клінік, в яких лікувався від цілого букету захворювань, починаючи з шизофренії і закінчуючи маніакально-депресивним психозом. Багато його картин написані саме у психлікарнях. Зокрема, знаменитий твір «Зоряна ніч» було створено в лікарні містечка Сан-Ремі в 1889 році. А ще у Ван Гога була феноменально занижена самооцінка: він вважав себе бездарністю. За життя Вінсент Ван Гог продав лише 14 картин, і за дуже малу суму грошей. Знав би художник, якими популярними стануть його творіння через пару десятиліть і скільки вони будуть коштувати!

огюст ренуарОгюст Ренуар у молодості був кравцем, а також займався ремонтом та виготовленням взуття.

Ренуар обожнював живопис і присвячував цьому заняттю дуже багато часу. Не дивно, що за 60 років своєї творчості він встиг створити приблизно 6000 шедеврів. Коли в старості художник захворів артритом, він уже не міг нормально рухати кистями рук – дуже боліли суглоби. Щоб хоч якось зберегти руки, Ренуар писав картини пензликом, прив’язаним до рукава. Одного разу Матісс, який був його близьким другом, запитав: «Огюст, чому ти не кинеш живопис, адже тобі дуже боляче?» «Друже, біль пройде, а краса залишиться навічно», – відповів йому Ренуар.

Сальвадор Далі біографіяСальвадор Далі написав свою знамениту картину «Сталість пам’яті», надихнувшись теорією відносності Ейнштейна. Проте на сам образ неправильної форми годинника художника наштовхнув шматок сиру «камамбер», який розплавився на спекотному серпневому сонці.

Сальвадор Далі був одним із найбільш ексцентричних художників, він любив шокувати людей. Якось він заявився на виставку у водолазному костюмі.

Далі недолюблював дітей. Відомі випадки, коли він навіть витончено знущався з дітей. На дитячому майданчику художник діставав з кишені цукерки, розгортав їх, облизував і кидав на землю, щоб подразнити дітей.

Дизайн обгортки «Чупа-чупс» розробив Сальвадор Далі. Причому за цю роботу він грошей не взяв, поставивши натомість умову, щоб йому до кінця життя щодня приносили коробку льодяників.

клод моне цікаві факти
Клод Моне

Клод Моне виграв 100 тис. франків у лотереї, що дозволило йому кинути роботу посильного і зайнятися живописом.

Художник Едгар Дега був фанатом танців та балету. На більш ніж 1500 його картин зображені танцюристи та танцівниці.

Художник Поль Гоген був талановитим різьбяром по дереву. Це було його хобі. А ще Поль Гоген якийсь час працював на будівництві Панамського каналу.

Художник Епохи Відродження Рафаель створив безліч картин на релігійну тематику, хоча сам був атеїстом.

Ви можете додавати власні цікавинки про художників через форму коментарів.

Оцініть статтю
Додати коментар